Про це розповів директор компанії «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн в етері КИЇВ24. 

Безумовно, це відчувається, як би там хто не казав, але ж особливо по бензину, тому що на відміну від дизпального, споживання бензину в Росії здебільшого внутрішнє, тобто вони його майже не експортують. І відповідно у них там більш баланс такий, буквально вони все, що виробляють, все вони споживають.

Він зауважив, що дефіцит, ймовірно, досить відчутний, враховуючи імпорт пального з сусідніх Казахстану та Білорусі.

Якщо ми бачимо, що вони почали підтягувати пальне з Білорусі, якщо ми там чуємо про Казахстан, то безумовно, я думаю, що там дуже у них, от той завод в Нижньому Новгороді, він взагалі у нього бензинова, так би мовити, спеціалізація, він дуже потужний, але він якось зламався сам, без нашої допомоги.

Нагадаємо, що з 1 березня Москва на пів року запровадила заборону на експорт бензину, щоб запобігти гострому дефіциту палива. Водночас вона не поширюється на Євразійський економічний союз, до якого входить Казахстан, а також на деякі країни з якими Росія має міждержавні угоди про поставки палива. Тому для того, щоб уникнути нестачі пального, мовить Рябцев, Росія у тому числі збільшила закупівлі у білоруських виробників, зокрема, з Мозирського заводу. Згідно з джерелами Reuters, в першій половині березня імпорт бензину з Білорусі досяг майже 3 тисяч тонн.