Про це в етері КИЇВ24 сказав офіцер ЗСУ, історик Олександр Алфьоров.

За головування Івана Плюща у 1992 році Верховною Радою було підписано постанову про затвердження герба України. Проте у Конституії 1996 року у нас з’явилася стаття про державні символи. Там сказано, що тризуб є малим гербом України.

Історик розповів, що комуністи намагались нав’язати свою символіку, що вплинуло на рішення та встановлення українського державного герба.

У 1996 році це було намагання стабілізувати ситуацію, яку розхитували комуністи та не хотіли бачити тризуб гербом України. Вони хотіли бачити червоний прапор зі стрічкою, серпи, зірки, молоти. На це впливав процес, що в РФ до 1996 року був герб РСФСР. Потім прихід до влади Лукашенка та повернення до символіки СРСР.  І наші комуністи почали “квакати”. Тоді було досягнено рішення про герб.

Олександр Алфьоров додав, що конкурси на зображення великого українського герба проходили у декілька етапів.

Але було затверджено, що великий герб має бути з козаком з мушкетом. З 1996 року почалися конкурси, їх було три. Четвертий конкурс пройшов в ковідні часи. В першому читанні ВР затвердила проєкт герба. Великий герб не означає, що тризуб стане малим гербом.

День Державного Герба

19 лютого 1992 року Верховна Рада України прийняла рішення про затвердження Державного Герба незалежної України.

Гербом став золотий тризуб, зображений на синьому щиті, що є символом Київської держави з часів правління Володимира Великого.

Цей символ відображає безперервність та тривалість історичного розвитку Українського народу.