Також, у вишиванку вбралися українські політики та працівники комунальних служб.

Історія цього свята почалася у 2006 році, коли студенти Чернівецького національного університету обрали один день та разом прийшли до навчального закладу у вишиванках. Спочатку до акції долучилися кілька студентів та викладачів факультету, а згодом свято розрослося до всеукраїнського рівня.

Так, у ДСНС України повідомили, що в День вишиванки помічник саперів пес Патрон змінив “бронік” на вишиванку.

“Підтримуючи традиції, сьогодні наш Патрон змінив свій “бронік” на вишиванку. Виглядає круто, як ви вважаєте? Доречі, роботу на сьогодні ніхто не відміняв – відшуковуємо, розміновуємо, працюємо на перемогу”, – наголосили в ДСНС України.

Також, в Україні до створили першу в світі бойову вишиванку. У створеному орнаменті закодовано нашу перемогу над жорстоким і підлим ворогом. Барви вишиванки гармонійно поєднуються із кольорами строїв захисників Вітчизни. Два відтінки зеленого символізують життя, охристий та брунатний кольори — воїнську міць, нездоланність та відродження.

Крім того, українські войни вигадали оригінальний спосіб «привітати» загарбників із Днем вишиванки. Для цього вони розмалювали набої тематичними малюнками.

«Воїни Десантно-штурмових військ Збройних Сил України в День вишиванки передають «вітання» російським окупантам! Смерть російським окупантам! ДШВ – Завжди Перші! Слава Україні!», – йзауважили у дописі.

Також, з Днем вишиванки киян привітав Віталій Кличко та опублікував фото у вишиванці зі свого робочого кабінету.

«З Днем вишиванки вас! Сьогодні національне вбрання – не тільки символ українства. Це як маніфест: нашої боротьби, нескореності, гордості за свій народ і свою країну! Разом ми все подолаємо, разом ми переможемо! Україна – держава вільних і сильних людей! Слава Україні!» – написав Віталій Кличко.

Також мер Києва зауважив, що йому вже пообіцяли вишити нову сорочку.

Крім того, українців привітав призидент України Володимир Зеленський і записав коротке відео.

“Бажаю здоров’я. Сильна, незламна, смілива і вільна. З Днем вишиванки, Україно!”, – сказав Зеленський. Для відео він обрав лляну вишиванку прямого силуету під назвою Velych від українського бренду Etnodim. Сорочка кольору хакі має пастельний піксельний орнаментом дубового листя, що символізує чоловічу енергію та силу, також символізує довголіття та терпіння.

“Сьогодні вишиванка має особливе значення для кожного з нас, як символ незламного народу, сили духу, мужності, працьовитості, старанності та краси. Це те, що неможливо у нас забрати. І нехай у цьому році День вишиванки буде репетицією перед Днем нашої Перемоги у цій страшній війні, коли вся Україна замайорить різнобарвними вишиванками, коли ми обіймемося і покажемо в чому особлива сміливість українського народу на своїй землі”, – зазначили у підприємстві.

Також, у вишиванку вбралося Посольство Німеччини у Києві.

Крім того, у День вишиванки працівники Дірницького трамвайного депо виїхали на роботу у святкових сорочках.

Фото: Фейсбук