Стратегія стосовно повернення українців розподілена серед низки міністерств. Уряд України має намір пріоритезувати роботу в реальності та залучити команду людей, яка буде щоденно займатися відповідним питанням.

КИЇВ24
Український хлопець тримає біля обличчя прапор України. Фото: Getty Images

Про це під час пресконференції заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, ідея створення Міністерства повернення українців полягає у тому, що Україна бажає приділяти окрему увагу всім 7,5 млн українців, які сьогодні перебувають за кордоном.

Ми всі говоримо, якою є наша стратегія щодо повернення українців і ця стратегія розподілена в функціоналі Мінекономіки, Мінреінтеграції, Мінсоцполітики, МЗС. У кожному міністерстві потрошки стратегії розпорошено, і насправді вона не виділена як пріоритет. Ми хочемо пріоритезувати цю роботу в реальності.

Уряд, зокрема, залучить команду людей, яка щоденно працюватиме над вищезгаданою стратегією повернення українців.

Посадовець зауважив, що важливо змотивувати громадян для їх повернення.

Цей процес має бути організований, скоординований. Власне в цьому є ідея створення міністерства. Як ми будем це робити? Зараз йде робота, ми працюємо над тим, як в реальності імплементувати ці ідеї.

Зеленський анонсував Міністерство єдності

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна запустить інституцію, яка має забезпечити єдність українців за кордоном та протидію російській пропаганді — Міністерство єдності. При цьому президент підкреслив, що одне МЗС з таким завданням не впорається.

Повернення українців необхідне, зокрема для забезпечення економіки країни після війни. В Україні зараз налічують 10,8 млн пенсіонерів, а 7,5 млн українців перебувають за кордоном.

Одним із завдань нового міністерства буде пошук роботи для таких громадян України. Окрім того, потрібно буде протидіяти російській агентурі, яка працює з українцями за кордоном.

Зауважимо, що, за даними Управління верховного комісара у справах біженців ООН, станом на липень в Європі нараховувалося 6 021 400 біженців з України. Найбільше українських біженців проживали в Німеччині (понад 1,1 мільйона людей), Польщі (957 тисяч) та Чехії (353 тисячі). Крім того, ще 558 300 біженців з України перебували за межами Європи.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин