Про це повідомляє народний депутат Дмитро Кисилевський у своєму дописі у Facebook.
Дмитро Кисилевський, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради, висловив стурбованість через запит ДОТ, який просив комерційні пропозиції для закупівлі товарів, виготовлених не в Україні. Кисилевський заявив, що така ініціатива є спробою закупити імпортну форму для армії, що, на його думку, «схоже на державну зраду» та шкодить українським виробникам.
Засновник групи компаній “Текстиль-Контакт” Олександр Соколовський зазначив, що йдеться про закупівлі, де очікувана вартість знизилася на 13–27% у порівнянні з попереднім роком. Ініціатива ставить українських виробників у нерівні умови. «Такий підхід може призвести до того, що українські підприємства, які працюють під час війни, будуть несправедливо дискриміновані», — додав він.
Державний оператор тилу пояснив, що розсилка із запитами до іноземних постачальників була звичним механізмом для оцінки пропозицій на ринку, зокрема справедливої ціни та спроможності виробників. У відомстві підкреслили, що така практика не свідчить про зміну політики держзакупівель — навпаки, в тендерах і далі застосовується критерій локалізації, щоб підтримати вітчизняних виробників.
«Запит на інформацію є звичним механізмом ДОТ в рамках аналізу ринку. Як і раніше, ДОТ застосовує додатковий критерій локалізації в тендерах задля підтримки національного виробника», — йдеться у відповіді.
Тендери, за словами представників ДОТ, оголошуються завчасно — на 3–4 квартали 2025 року — згідно з наявним фінансуванням. Частина з них не відбулася через відсутність заявок.
У квітні Арсен Жумаділов, глава Агенції оборонних закупівель (АОЗ), повідомив про наміри об’єднати ДОТ та АОЗ в одну агенцію, зважаючи на високі потреби української армії під час воєнного стану. Злиття двох агенцій дозволить зменшити адміністративні витрати та оптимізувати процес закупівель для ЗСУ.