Про це повідомив спікер Держдепу США Меттью Міллер на своїй сторінці в Х (Twitter).

Ми засуджуємо фальшиві парламентські вибори сьогодні в Білорусі. Неможливо провести вільні та чесні вибори в атмосфері страху та з понад 1400 політв’язнями. Ми підтримуємо демократичні прагнення білоруського народу.

У Держдепі зазначають, що усім незалежним політичним партіям було відмовлено в реєстрації. Білоруси, які перебувають за кордоном, могли голосувати лише у разі повернення до Мінська, де на них, за словами Міллера, швидше за все, чекали б репресії.

Міллер додав, що організація з безпеки та співробітництва в Європі не змогла здійснити спостереження за виборами.

Сполучені Штати визнають силу, стійкість та мужність громадянського суспільства та демократичного руху Білорусі. США знову закликають режим Лукашенка припинити репресії, звільнити всіх політичних в’язнів та розпочати діалог зі своїми політичними опонентами. Білоруський народ заслуговує на краще.

Нагадаємо, що вчора, 25 лютого, в неділю, у Білорусі проходило голосування з обрання депутатів до парламенту та місцевих рад, яке білоруська опозиція закликала бойкотувати. “Вибори” проходили без участі міжнародних спостерігачів.

За даними ЗМІ, Лукашенко планує знову брати участь у виборах у 2025 році. За його словами, “у світі немає таких чесних виборів, як у Білорусі”.