Про це йдеться у внутрішньому меморандумі Державного департаменту, з яким ознайомилася The New York Times.

Запропоновані закриття та інші скорочення, викладені в документі (без дати), суттєво зменшать присутність США майже на всіх континентах. Вони розширюють попередні плани адміністрації Трампа, яка на початку року вже обговорювала можливість закриття дюжини місій за кордоном і звільнення місцевого персоналу.

Ці скорочення відповідають планам президента Трампа щодо зменшення федеральних витрат по всьому уряду, а також пропозиції керівництва Держдепартаменту щодо зниження його бюджету майже на 50%.

Однак нові запропоновані скорочення викликають нову хвилю занепокоєння через можливу втрату стратегічно важливого дипломатичного простору на користь Китаю — навіть у тих регіонах, де Вашингтон досі має більшу присутність, ніж Пекін. Це може поставити під загрозу національну безпеку США, зокрема збір розвідувальної інформації.

Шість із посольств, які пропонується закрити, розташовані в Африці: у Центральноафриканській Республіці, Еритреї, Гамбії, Лесото, Республіці Конго та Південному Судані. Функції цих посольств планується передати представництвам у сусідніх країнах.

У Європі документ рекомендує закрити два малі посольства — у Люксембурзі та Мальті — а також місії в Гренаді та на Мальдівах, передавши їхні функції сусіднім країнам.

Більшість консульств, які пропонується закрити, також розташовані в Європі, включно з кількома популярними туристичними напрямками для американців.

П’ять консульств — у Франції (Бордо, Ліон, Марсель, Ренн і Страсбург), два — у Німеччині (Дюссельдорф і Лейпциг), ще два — в Боснії та Герцеговині (Мостар і Баня-Лука). Також планується закрити консульства в Салоніках (Греція), Флоренції (Італія), Понта-Делгаді (Португалія) та Единбурзі (Шотландія).

За межами Європи документ рекомендує закрити ще чотири консульства: в Дуалі (Камерун), Медані (Індонезія), Дурбані (ПАР) та Пусані (Південна Корея).

Меморандум також передбачає значне скорочення або повне закриття посольства США в Могадішо (Сомалі), а також закриття Багдадського центру дипломатичної підтримки в Іраку та зниження витрат на місії в Багдаді та Ербілі. Окрім цього, передбачається централізація консульських послуг у країнах із кількома консульствами, таких як Японія та Канада.

Якщо ці скорочення будуть реалізовані, США матимуть меншу дипломатичну присутність у Європі, ніж Китай, попри нинішню перевагу американських представництв у цьому регіоні (за даними аналітичного центру Lowy Institute, Сідней). Також це посилить відставання США від Китаю в Африці та Східній Азії, де китайських місій уже більше, ніж американських.