Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

«Важливо, щоб ми мали чіткі надійні стандарти безпечних шкільних просторів там, де неможливо використовувати підземні укриття і де це дозволяє безпекова ситуація. Для цього ДСНС та МОН спільно розробили три варіанти облаштування наземних укриттів, які сьогодні затверджуємо. Громади зможуть їх реалізувати залежно від потреби та рівня загроз у населеному пункті та регіоні. У підсумку близько тисячі шкіл вже цього навчального року зможуть розпочати процес очного навчання», — сказав він.

Шмигаль нагадав, що завдяки реалізації комплексної стратегії уряд прагне до кінця 2024 року повернути до безпечного офлайн-навчання 300 тисяч школярів. За його словами, наявність укриттів є головною передумовою для цього.

Глава уряду додав, що цього року на будівництво укриттів виділили 2,5 млрд гривень.

Нагадаємо, наприкінці липня стало відомо, що МОН у співпраці з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим запустило комплексну політику “Школа офлайн”, що має на меті повернути 300 тисяч українських учнів до очного навчання.

У Міносвіти зазначили, що під час формування політики врахували умови кожної дитини — переміщених унаслідок воєнних дій; тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях, за кордоном; тих, хто має/не має доступу до очної або змішаної освіти. Також увагу приділяють учителям, “щоб вони могли зосередитися на роботі з учнями однієї категорії без подвійного навантаження”.