Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки.
“Україна зазнала значних освітніх втрат, і ключова передумова для підвищення якості освіти — доступ дітей до безпечного очного навчання. Саме тому ми впроваджуємо комплексну політику “Школа офлайн”, ціль якої повернути приблизно 300 000 учнів за шкільні парти”, — зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Очільник МОН Оксен Лісовий додав, що дистанційна освіта є однією з причин появи та поглиблення освітніх втрат в українських дітей. За його словами, такий формат не може бути довгостроковою стратегією для держави.
“Сьогодні маємо різні категорії учнів із різними потребами, як-от: діти на ТОТ чи діти за кордоном. Наше завдання: запропонувати індивідуальний підхід для кожної дитини — передусім якісну освіту, яка відповідає потребам та умовам, у яких перебувають учні”, – сказав він.
У Міносвіти зазначили, що під час формування політики врахували умови кожної дитини — переміщених унаслідок воєнних дій, тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях; за кордоном, тих, хто має / не має доступу до очної або змішаної освіти. Також увагу приділяють учителям, “щоб вони могли зосередитися на роботі з учнями однієї категорії без подвійного навантаження”.
Раніше в освітніх колах тривала дискусія щодо початку нового навчального року. Так, обговорювалося, що діти вийдуть на навчання раніше, ніж 1 вересня. Однак освітній омбудсмен Сергій Горбачов наголосив, що перенести початок навчального року на більш ранній термін вже не вийде — для цього такі накази потрібно було видавати раніше, ніж у червні, після закінчення основного навчання.