Про це в етері КИЇВ24 розповів директор спеціалізованої школи № 210 Оболонського району міста Києва Дмитро Ламза.

За словами Ламзи, наразі в Києві діти розділились на два табори. Тобто половина говорить лише українською, однак залишаються й ті, хто поза межами уроків спілкуються російською.

Дуже велика кількість дітей спілкуються російською мовою поза межами уроків. І це найважче, що може бути. А скільки батьків приходять до школи забирати дитину і спілкуються мовою окупанта. Якщо навіть з дитиною ми спілкуємося українською, вона виходить за поріг школи й бачить маму, кричить мамі вже іншою мовою, бо мама спілкується з нею (російською — ред.).

Директор бідкається, що досі значна частина шкіл столиці не підтримала ініціативи Міносвіти щодо мови.

Однак додає, що заборонити дітям ніхто нічого не може і потрібно це робити поступово у форматі заохочення, щоб дитина сама захотіла спілкуватись лише українською.

Велика кількість закладів освіти не підтримують цю ініціативу. Але я закликаю свою школу, щоб ми поступово переходили. Не можна заборонити щось. Треба запровадити так, щоб дитина сама захотіла перейти на спілкування українською. Це мають бути заходи, які дадуть дитині бажання змінити мову окупанта на нашу державну мову. 

Нагадаємо, що Міністерство освіти й науки підтримало парламентську ініціативу про створення українськомовного середовища у закладах освіти. Відповідний законопроєкт вимагатиме від усіх учасників освітнього процесу говорити українською не лише на заняттях, а й на перервах, у їдальнях і на спортивних майданчиках.

Міністр освіти Оксен Лісовий підтвердив, що Міносвіти має певні зауваження до законопроєкту. Зокрема щодо рівноцінного розвитку мов національних спільнот ЄС, звісно, без врахування мови країни-агресорки.