Про це повідомив президент України Зеленський.

Глава держави подякував Замбії за підтримку зусиль, спрямованих на досягнення сталого, всеосяжного та справедливого миру.

Зеленський заявив про “зростання підтримки Саміту миру та його підсумкового комюніке на всіх континентах”, зокрема в Африці.

“Цінуємо, що Замбія, разом з іншими африканськими країнами, займає чітку позицію на підтримку Статуту ООН, миру та прогресу. Формула миру – це інклюзивний формат, який дає змогу кожній країні висловитися і зробити свій внесок у досягнення спільних цілей

Він закликав усі миролюбні країни приєднатися до комюніке та реалізації “формули миру”.

Саміт миру у Швейцарії

16 червня у Швейцарії пройшов другий день Саміту миру щодо України. У ньому взяли участь представники близько 100 країн та міжнародних організацій.

Метою саміту було обговорення та ухвалення консенсусу щодо трьох питань української “формули миру”: ядерна та продовольча безпека, звільнення полонених, у тому числі дітей.

Спершу підсумковий документ підтримали 80 країн і чотири організації, згодом три країни відкликали підпис, але долучилися держава Антигуа і Барбуда, Організація американських держав і Вселенський патріархат.

Свої голоси під спільним комюніке після Саміту миру відкликали Йорданія, Руанда та Ірак.

Серед тих, хто не підписав комюніке також  Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.

Якою була спільна заява за підсумками швейцарського саміту — читайте в матеріалі КИЇВ24