Про це заявив президент Володимир Зеленський.
Я вдячний Антигуа і Барбуді за приєднання до комюніке Глобального саміту миру. Це перша країна, яка не була представлена на саміті, але згодом приєдналася до підсумкового документа.
Зеленський наголосив, що долучення ще однієї країни до комюніке “свідчить про те, що нашу “формулу миру” та наше бачення справедливого й міцного миру поділяють усі континенти та регіони світу — від Європи до Карибського басейну. І ця коаліція тільки зростатиме”.
Водночас президент додав, що справді стабільний мир — це світ справжньої рівності, де всі нації мають право голосу і можуть продемонструвати своє лідерство.
Саме тому ми створили формат Саміту миру, який продовжимо розвивати, залучаючи нових учасників і ретельно працюючи над наближенням миру.
Нагадаємо, раніше свої голоси під спільним комюніке після Саміту миру відкликали Йорданія, Руанда та Ірак.
Водночас до підписантів підсумкової декларації приєднався Вселенський патріархат. Тепер він є в переліку країн, які підтримали спільне комюніке саміту.
Саміт миру у Швейцарії
16 червня у Швейцарії пройшов другий день Саміту миру щодо України. У ньому взяли участь представники близько 100 країн та міжнародних організацій.
Метою саміту було обговорення та ухвалення консенсусу щодо трьох питань української “формули миру”: ядерна та продовольча безпека, звільнення полонених, у тому числі дітей.
За підсумками зустрічі лідерів була підписана спільна декларація. До неї долучились 80 країн та 4 організації. Серед тих, хто не підписав комюніке — Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.
Якою була спільна заява за підсумками швейцарського саміту — читайте в матеріалі КИЇВ24