У четвер до Києва вирушив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі, щоб зустрітися з українським керівництвом. Він пообіцяв надавати підтримку стільки, скільки буде потрібно для перемоги над Росією.

Про це повідомляє The Guardian.

Під час свого першого візиту до України після призначення на посаду міністра закордонних справ Клеверлі представив пакет підтримки. Він включає гроші на відновлення інфраструктури, зокрема шкіл та притулків, які були зруйновані з початку війни.

Пакет також передбачає допомогу жертвам сексуального насильства та продаж зерна на найбідніші ринки світу, такі як Судан та Ємен.

Крім того, до нього увійдуть карети швидкої допомоги та екстреної допомоги.

За словами британського прем’єра, основна частина фінансування для відновлення інфраструктури буде спрямована на нещодавно звільнені райони на півдні України, до прикладу, Херсон.

Як зазначається, в умовах регулярних бомбардувань Києва, візит Клеверлі, який слідує за візитом до української столиці Ріші Сунака в суботу, був проведений з високим рівнем безпеки.

«З настанням зими Росія продовжує намагатися зламати рішучість України своїми жорстокими нападами на цивільних осіб, лікарні та енергетичну інфраструктуру. Росія зазнає невдачі», – сказав міністр закордонних справ Британії.

Він також запевнив:

«Наша підтримка триватиме стільки, скільки буде потрібно цій чудовій країні для відновлення».

Окрім зустрічей з більшістю українського політичного керівництва, Клеверлі також відвідає центр для біженців та школу, яка має відкритися незабаром після того, як буде відбудована волонтерами, в тому числі батьками та вчителями, за підтримки Великої Британії.

Він також зустрінеться зі співробітниками посольства Великої Британії та людьми, які працюють над захистом прав людини в Україні.

Нагадаємо, Київрада схвалила рішення надати Борису Джонсону звання Почесного громадянина Києва.

Фото: getty images