У Києві викликали до військкомату хлопця з інвалідністю, який не в змозі себе обслуговувати. Його матір опублікувала у Facebook гнівний пост, на який оперативно відреагували журналісти програми «Київ NewsRoom» на телеканалі «Київ» — деталі в їхньому сюжеті.
Володі Комаренку 16 років, хлопець має важке рідкісне захворювання — синдром Опіца-Коведжіа. Це перша група інвалідності: юнак не може ходити до школи, він навчається вдома з викладачами.
«Тобто у нас вражені всі системи. Який орган не візьми, він є пошкодженим. Цей діагноз нам встановили три роки тому. До цього лікарі не мали змоги поставити цей діагноз. Тобто інвалідність стояла, але під питанням. Було видно, що це генетика, але що саме — не відомо було» — розповідає мама Володі, Наталія Комаренко.
Мама Володимира не пішла із сином до військкомату, бо вважає це знущанням над людьми з інвалідністю. Каже: всі документи про стан здоров’я сина має на руках, тож чекатиме, поки військові самі навідаються до будинку, де хлопчик живе з дідусем і бабусею.
«Я не бачу сенсу в тому, щоб приводити таких дітей до військомату. Всі документи є, як у лікарів, так і в інтернатах, де навчаються такі діти. В управлінні соцзахисту населення. Тобто навіщо приводити таку дитину до військомату, проходити там медкомісію серед здорових дітей?? Це морально дуже важко» — каже Наталія.
В Командуванні сухопутних військ, куди журналісти телеканалу «Київ» звернулися з запитом, сказали, що люди з інвалідністю можуть не приходити до військомату особисто; але їхні батьки або опікуни мають принести всі необхідні документи і отримати довідку, що дитина не придатна для служби в армії за станом здоров’я.
«Якщо громадянин України має проблеми зі здоров’ям, має групу інвалідності і підлягає приписці, відповідно необхідно до військомату представити необхідні документи, які підтверджують групу його інвалідності і тоді медичною комісією району уже розглядаються ці документи і подаються на засідання обласної комісії для того, щоб визначити, чи придатний громадянин до служби. Якщо громадянин має проблеми зі здоров’ям, якщо він перебуває на інвалідному візку і він самостійно за станом здоров’я не може прийти до військомату, так, це можуть зроби його близькі родичі» — розповів журналістам Юрій Ватрич, підполковник ЗСУ.
Історія Володимира Комаренка не поодинока — аби отримати відстрочку або довідку про непридатність до служби, люди з інвалідністю часто мають оббивати пороги відомчих кабінетів.
Фото: скріншоти, фейсбук