Про це повідомляють кореспонденти КИЇВ24.

Як зазначають кореспонденти, мета акції — показати польським мітингувальникам, якою ціною Україна вирощує зерно, що безжально розсипають страйкарі.

Блокування українсько-польського кордону: що відомо

Наразі рух ускладнений на 4 пунктах пропуску польсько-українського кордону: Краківець – в’їзд в Україну; Шегині – в обидва боки; Рава-Руська – в обидва боки; Угринів – в обидва боки.

Українські водії страйкують поблизу ПП Краківець, Шегині, Рава-Руська з плакатами: “Зніміть блокаду поверніть українських водіїв додому”. Протести триватимуть до 15 березня, але якщо поляки далі блокуватимуть кордон, то українці продовжать свої акції.

Під час чергового протесту польських фермерів один з протестувальників прикріпив до своєї сільськогосподарської техніки плакат із написом “путін, наведи порядок і в Україні, і в Брюсселі, і з нашими урядовцями”. Поруч з ним був прикріплений прапор СРСР.  Зеленський назвав ці проросійські гасла –  “неправильними, антисолідарними та у випадку з українським зерном просто неправдивими”.

Пізніше стало відомо, що Польща включить прикордонні переходи з Україною, дороги та залізничні колії до списку об’єктів критичної інфраструктури. Польські страйкарі не матимуть права їх блокувати, заявив політичний аналітик та доктор історії, заступник директора Центру діалогу ім. Юліуш Мєрошевський.

Також, представники урядів Польщі та України зустрінуться 28 березня у Варшаві для розв’язання питання з блокуванням українсько-польського кордону, а до цього обидві країни працюватимуть на технічному рівні.