Український фільм увійшов до списку номінантів на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм». Про це повідомили під час прямої трансляції Американської кіноакадемії.

96-та церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться 10 березня 2024 року.

Як повідомлялося, 2019 року від України на премію «Оскар» було висунуто фільм Нарімана Алієва «Додому» (Evge), 2020-го – «Атлантида» Валентина Васяновича (Atlantis), 2021-го – «Погані дороги» Наталії Ворожбит, 2022-го – «Клондайк» Марини Ер Горбач. За час незалежності Україна в різні роки понад 10 разів висувала фільми на премію «Оскар», проте жоден із них не потрапив до списку номінантів.

Організатори 96-ї церемонії премії оголосили у вівторок, що за нагороду в номінації «Найкращий фільм» американської кіноакадемії «Оскар» боротимуться фільми «Оппенгеймер» Крістофера Нолана, «Вбивці квіткової повні» Мартіна Скорсезе й «Барбі» Грети Гервіг.

Серед претендентів на нагороду в цій номінації також «Траєкторія падіння» Жустін Тріє, «Залишені» Александера Пейна, «Американське чтиво» Корда Джефферсона, «Маестро» Бредлі Купера, «Минулі життя» Селін Сон і «Бідолахи» Йоргоса Лантімоса.

Найкращим режисером може стати Крістофер Нолан («Оппенгеймер»), Мартін Скорсезе («Вбивці квіткової повні»), Жустін Тріє («Траєкторія падіння»), Йоргос Лантімос («Бідолахи») і Джонатан Глейзер («Зона інтересів»).

На звання найкращої акторки, за версією американської кіноакадемії, претендує Аннетт Бенінг («Наяд»), Лілі Гладстон («Вбивці квіткової повні»), Сандра Гюллер («Траєкторія падіння»), Кері Малліган («Маестро») і Емма Стоун («Бідолахи»). Найкращим актором може стати Кілліан Мерфі («Оппенгеймер»), Бредлі Купер («Маестро»), Колман Домінго («Растін”), Пол Джаматті («Залишені») і Джеффрі Райт («Американське чтиво»).

На нагороду в категорії «Найкращий оригінальний сценарій» претендують «Траєкторія падіння», «Залишені», «Маестро», «Травень, грудень» і «Минулі життя». За нагороду за найкращий адаптований сценарій поборються «Американське чтиво», «Барбі», «Оппенгеймер», «Бідолахи» й «Зона інтересів».

На нагороду в номінації «Акторка другого плану» претендують: Емілі Блант за роль у фільмі «Оппенгеймер», Даніель Брукс («Барва пурпурова»), Джоді Фостер («Наяд»), Да’Він Джой Рендольф («Залишені») і Америка Феррера («Барбі»). В аналогічній чоловічій номінації представлені Раян Гослінг («Барбі»), Роберт Дауні-молодший («Оппенгеймер»), Марк Руффало («Бідолахи»), Роберт де Ніро («Вбивці квіткової повні») і Стерлінг К. Браун («Американське чтиво»).

Найкращим анімаційним фільмом може стати «Хлопчик і чапля», «Стихії», «Німона», «Мрії робота», «Людина-павук: Крізь всесвіт».