Про це розповів в ефірі КИЇВ24 радник директора Національного інституту стратегічних досліджень, дипломат Андрій Веселовський.

Після ухвалення законопроєктів про пакети допомоги в США триватиме  більш технічний процес, ніж політичний, зазначає експерт.

Вони дуже довго не хотіли погоджувати цей законопроєкт, бо не хотіли, щоб він виглядав як перемога демократів. А тепер коли вони дали те саме, що перед цим пропонували демократи, то значить вони подарували Україні й світові велику перемогу.

Далі закон має у такому ж вигляді бути підтриманий Сенатом, де демократи мають більшість. Там, на думку експерта, більшість республіканців теж підтримують цей законопроєкт, тож він буде затверджений у вівторок і в той же день він йде на стіл президенту США на підпис.

Нагадаємо, Палата представників США також схвалила законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Тепер це питання має розглянути американський Сенат у вівторок, 23 квітня, і потім підписати президент США Джо Байден. Детально про новий ухвалений пакет допомоги Україні читайте в матеріалі КИЇВ24.

Епопея із затримкою допомоги від США: чому у США не ухвалювали законопроєкт

Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.

Цьогоріч Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги нашій країні. Документ передали до Палати представників, але там його досі не винесли на розгляд.

Проти сенатського законопроєкту виступав спікер Джонсон. Він заявляв, що хоче, щоб у документі також були жорсткі заходи щодо охорони американських кордонів від мігрантів.

Згодом Майк Джонсон оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Спікер Палати представників США представив чотири окремі документи, три з яких зосереджені на підтримці, а останній стосується  пріоритетів національної безпеки.