Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Пасажири метрополітену скаржаться на нові турнікети, мовляв, проблеми виникають зі зчитуванням транспортної картки – процес відбувається довго, що спричиняє великі черги в годину-пік.
Проблеми виникають не лише в людей на інвалідних візках, а й у батьків із дитячими візочками – без сторонньої допомоги пройти на станцію просто неможливо. Для того щоб пройти – їм необхідно звернутися до працівників метрополітену, аби ті відчинили їм турнікет.
Олег Полозюк, головний фахівець Національної Асамблеї людей із інвалідністю України, спростував інформацію щодо проблем із доступом до метрополітену. За його словами, усі нові турнікети є зручними для маломобільних пасажирів.
«Я особисто користують метрополітеном. Люди, які пересуваються на колісному кріслі, як я, а також люди з дитячими візочками, завжди проходили до метрополітену біля чергового. Ніколи вони не проходили ні через старі турнікети, ні через нові. Це не передбачено інструкцією. Тому інформація не ввідповідає дійсності», – наголосив Олег Полозюк.
Водночас Наталя Макогон, заступниця директора КП «Київський метрополітен», розповіла що біля контролера спеціально передбачені широкі проходи задля того, щоб людина на інвалідному візку могла пройти.
Окрім цього, Наталя Макогон розповіла, що наразі в метрополітені мають пілотні проекти щодо облаштування доступної інфраструктури на низці станцій.
«Маємо вже проект на станції «Святошин». Хочемо зробити доступними станцію «Нивки», де великий пасажиропотік. Також плануємо облаштувати станції «Почайна», «Мінська», «Генроїв Дніпра» тощо. Зрозуміло, що на станціях глибокого закладення й надалі працюватимуть служби супроводу, оскільки зробити ліфт на 160-180 метрів – по вартості те ж, що збудувати ще одну станцію», – наголосила заступниця директора КП «Київський метрополітен».
Фото: фейсбук