Про це повідомляє El Mundo.

Речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь закликав НАТО “припинити перекладати провину” та “зробити щось практичне для політичного врегулювання кризи”.

“Ми радимо (НАТО) припинити перекладати провину і сіяти розбрат, не підливати оливи у вогонь і не розпалювати конфронтацію, а зробити щось практичне для політичного врегулювання кризи”, – заявив речник МЗС Китаю.

Окрім того, китайський дипломат заявив, що НАТО “потрібно зайнятися самоаналізом, а не довільними наклепами та нападками на Китай”.

Варто зауважити, що з початку повномасштабного вторгнення відносини між Китаєм та Росією зміцнилися, так само як і співробітництво. Однак Пекін відкидає звинувачення Заходу в тому, що він допомагає Москві.

Заява МЗС Китаю з’явилася після того, як голова Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг зазначив, що “Китай має відповісти за підтримку Путіна”. За його словами, Пекін “намагається всидіти на двох стільцях”, підтримуючи військові зусилля Росії, а також намагаючись підтримувати відносини з Європою. Столтенберг також наголосив на можливості посилення санкційного тиску на Китай.