Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.
З 22:00 до 07:00 було залучено 5 працівників ДСНС та 2 одиниці техніки. Станом на ранок працюють 40 працівників ДСНС та 8 одиниць техніки.
Технічний стан комплексу об’єкта “Укриття” та Нового безпечного конфайнмента: (НБК-ОУ):
- наскрізні руйнування площею приблизно до 15 м²;
- дефекти обшивки без суцільного руйнування до 200 м²;
- пошкодження внутрішнього заповнювача обшивки;
- наявні руйнування болтових з’єднань;
- деформовані вузли з’єднань конструкцій верхньої частини ГТО.
“Погіршення радіаційної обстановки на проммайданчику НБК-ОУ та на ДСП ЧАЕС в цілому не зафіксовано. Виходу радіоактивних продуктів за встановлені межі не виявлено”, — йдеться у повідомленні.
Вночі 14 лютого російський ударний безпілотник із фугасною бойовою частиною влучив в укриття Чорнобильської атомної електростанції. За даними ДСНС, радіаційний фон на майданчику був у нормі.
О 21:30 вдалося локалізувати загоряння заповнювача зовнішньої обшивки арки НБК. Радіаційний фон у зоні відчуження був у нормі та контролюється за допомогою автоматизованої системи моніторингу в безперервному режимі на 39 пунктах. Дані цілодобово надходять до диспетчерського центру раз на годину, а в умовах надзвичайної ситуації — щохвилини.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що російський безпілотник, який влучив у саркофаг на ЧАЕС, летів на висоті 85 метрів. На такій висоті радари не можуть відстежити дрони.