Дубілет вважає претензії Людмили Шмальченко до нього щодо крадіжки інтелектуальної власності «зовсім безпідставними».

Людмила Шмальченко, колишній акціонер і нинішній фіндиректор Fintech Band (monobank) звинуватила Дмитра Дубілета в плагіаті. Сам Дубілет у своєму Телеграмі написав, що це кампанія з відлякування його потенційних інвесторів.

«Судом загрожує не компанія, яка має права, а приватна особа Людмила Шмальченко. Вона — колишній акціонер Фінтех Бенд (monobank — ред.), мала одну з найменших часток», — розповів підприємець.

На думку Дубілета, Шмальченко таким чином намагається «налякати» його потенційних інвесторів.

«Все це робиться, мабуть, не для самого суду, а для яскравих проплачених заголовків. Таке собі російське телебачення на мінімалках. Так вона намагається налякати моїх потенційних інвесторів. З якого погляду не глянь, претензії абсолютно безпідставні. Я не взяв жодного рядка коду з монобанку. Я не наймав жодного співробітника з моно. При цьому, звичайно, базові продукти та сервіси – карти, платежі, виписка та багато іншого – у нас збігається з тим, що ви знайдете в багатьох інших необанках, від Революту та Monzo до monobank та Sportbank» — йдеться в повідомленні.

За словами Дубілета, головний бенефіціар monobank — «Універсал Банк» дав офіційний коментар, щоб спростувати чутки та заявити про відсутність претензій.

«Що далі? З одного боку, я радий поспілкуватися з Людмилою, спробувати порозумітися поза судом (ми не спілкувалися майже два роки). З іншого боку, якщо таки відбудеться суд, теж буде непогано — ми його легко виграємо, і вся ця дивна історія закінчиться» — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Шмальченко вимагає від Дубілета пояснень, чому його нова компанія Fintech Farm, яка наприкінці 2021 року запустила в Азербайджані проєкт Leobank, використовує схожі дизайнерські та маркетингові ідеї, якими свого часу на українському ринку виділявся mono.

Додамо, що проект monobank створила заснована колишніми топ-менеджерами «Приватбанку» компанія Fintech Band. Він веде діяльність у межах банківської ліцензії «Універсал Банку» Сергія Тігіпка. У лютому-березні 2021 року колишні топ-менеджери ПриватБанку Олександр Дубілет, Володимир Яценко та Людмила Шмальченко, яких підозрюють у розтраті грошей банку до його націоналізації, вийшли із співзасновників компанії Fintech Band. Натомість у переліку бенефіціарів з’явилися Олексій Дубілет (33,74%), Євгенія Кривенко (17,18%) та Дарія Букреєва (9,81%). Інші акціонери зберегли свої частки у проєкті. Олегу Гороховському та Михайлу Рогальському належить по 17,18%, а Вадиму Ковальову — 4,91%.

Фото: Фейсбук