Представники Польщі й Угорщини пропустили зустріч координаційної платформи щодо експорту і транзиту української агропродукції.
Ілюстративне - зерно. Фото: Getty Images
Про це заявив речник Єврокомісії Олоф Гілл на брифінгу.
Він уточнив, що під час зустрічі, що відбулася в четвер, учасники заходу обговорювали план Києва про ліцензування і перевірку чотирьох видів агропродукції.
Крім цього, сторони говорили про запобігання руйнуванню ринку в п’ятьох країнах Європейського Союзу. Йдеться про Польщу, Угорщину, Словаччину, Болгарію та Румунію.
«Представників Польщі й Угорщини на зустрічі не було. Проте важливо зазначити, що участь не є обовʼязковою, оскільки засідання відбуваються досить часто», — додав речник, а також звернув увагу, що це не можна називати бойкотом.
Наступного тижня віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс завітає до Словаччини, зокрема він відвідає прикордонний регіон, щоб оцінити роботу «коридору солідарності».
Єврокомісія далі взаємодіє з усіма зацікавленими сторонами поза платформою та в її межах, додав він.
19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписали спільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.
13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України немає підстав.
14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.
15 вересня Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.
Тоді ж Польща заявила, що ігноруватиме відповідне рішення ЄС.
Крім цього, 16 вересня Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року.
У відповідь Кабінет Міністрів України заявив про готовність заборонити імпорт деяких товарів із Польщі, Словаччини та Угорщини, якщо ці країни не погодяться зняти односторонню заборону на імпорт української агропродукції.
21 вересня стало відомо, що Польща готова до пошуку компромісу щодо імпорту українського зерна.
22 вересня було анонсовано візит прем’єра Румунії до України з метою завершити переговори щодо імпорту зерна.
24 вересня стало відомо, що Польща підготувала транзитні коридори для українського зерна.
26 вересня український уряд ухвалив постанову про новий механізм верифікації та узгодження аграрного експорту до Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі та Словаччини.
Фото: Getty Images
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.