Про це заявив речник Єврокомісії Олоф Гілл на брифінгу.

Він уточнив, що під час зустрічі, що відбулася в четвер, учасники заходу обговорювали план Києва про ліцензування і перевірку чотирьох видів агропродукції.

Крім цього, сторони говорили про запобігання руйнуванню ринку в п’ятьох країнах Європейського Союзу. Йдеться про Польщу, Угорщину, Словаччину, Болгарію та Румунію.

«Представників Польщі й Угорщини на зустрічі не було. Проте важливо зазначити, що участь не є обовʼязковою, оскільки засідання відбуваються досить часто», — додав речник, а також звернув увагу, що це не можна називати бойкотом.

Наступного тижня віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс завітає до Словаччини, зокрема він відвідає прикордонний регіон, щоб оцінити роботу «коридору солідарності».

Єврокомісія далі взаємодіє з усіма зацікавленими сторонами поза платформою та в її межах, додав він.

«Зернова криза»: деталі

19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписали спільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.

13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України немає підстав.

14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.

15 вересня Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.

Тоді ж Польща заявила, що ігноруватиме відповідне рішення ЄС.

Крім цього, 16 вересня Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року.

У відповідь Кабінет Міністрів України заявив про готовність заборонити імпорт деяких товарів із Польщі, Словаччини та Угорщини, якщо ці країни не погодяться зняти односторонню заборону на імпорт української агропродукції.

21 вересня стало відомо, що Польща готова до пошуку компромісу щодо імпорту українського зерна.

22 вересня було анонсовано візит прем’єра Румунії до України з метою завершити переговори щодо імпорту зерна.

24 вересня стало відомо, що Польща підготувала транзитні коридори для українського зерна.

26 вересня український уряд ухвалив постанову про новий механізм верифікації та узгодження аграрного експорту до Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі та Словаччини.

Фото: Getty Images