Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram.

Голова уряду нагадав, що план вирішення зернової кризи, який представила Україна, підтримала Єврокомісія. Він включає механізм верифікації та авторизації чотирьох видів аграрної продукції.

Чотири країни ЄС пропрацювали український план, висловили свої конструктивні зауваження та пропозиції й готові до обговорення.

Однак, одна держава виступила проти. Прем’єр додав, що цьому немає ні логічного, ні економічного пояснення.

«Сьогодні підписуємо постанову про впровадження механізму верифікації та узгодження 4 груп українського аграрного експорту для п’яти сусідніх країн. Вже готуємо до підписання документи з Румунією та Болгарією. Ці країни не порушували торговельні правила Євросоюзу та Угоду про асоціацію і не запроваджували односторонні обмеження», – наголосив він.

Ембарго на українське зерно: деталі

19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписали спільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.

13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України не має підстав.

14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.

15 вересня Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.

Тоді ж Польща заявила, що ігноруватиме відповідне рішення ЄС.

Крім цього, 16 вересня Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року.

У відповідь на це Україна подала позови проти Польщі, Угорщини та Словаччини до СОТ. Крім того, у Кабінеті міністрів України заявили про готовність заборонити імпорт деяких товарів із Польщі, Словаччини та Угорщини, якщо ці країни не погодяться зняти односторонню заборону на імпорт української агропродукції.

21 вересня стало відомо, що Польща готова до пошуку компромісу щодо імпорту українського зерна.

22 вересня було анонсовано візит прем’єра Румунії до України, з метою завершити переговори щодо імпорту зерна.

На цьому тлі, Україна, п’ять сусідніх країн та інші країни-члени ЄС зустрінуться 28 вересня у Брюсселі, для вирішення «зернового» питання.

Фото: Getty Images