Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, якого цитує PAP.

За його словами, підготовлені спеціальні транзитні коридори, завдяки яким українське зерно, можна транспортувати через Польщу і далі відправляти, «куди воно дійсно потрібно».

Президент Польщі підкреслив, що транзитний експорт досі відбувається.

Зазначається, що польській владі важко змиритись з рішенням Єврокомісії не продовжувати ембарго. Він додав, що це рішення суттєво шкодить лінії країн ЄС, яка проходить вздовж українського кордону.

Нагадаємо, сьогодні, 24 вересня, Дуда назвав заборону імпорту зерна з України правильним рішенням.

Ембарго на українське зерно: деталі

19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписали спільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.

13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України не має підстав.

14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.

15 вересня Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.

Тоді ж Польща заявила, що ігноруватиме відповідне рішення ЄС.

Крім цього, 16 вересня Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року.

У відповідь, у Кабінеті міністрів України заявили про готовність заборонити імпорт деяких товарів із Польщі, Словаччини та Угорщини, якщо ці країни не погодяться зняти односторонню заборону на імпорт української агропродукції.

21 вересня стало відомо, що Польща готова до пошуку компромісу щодо імпорту українського зерна.

22 вересня було анонсовано візит прем’єра Румунії до України, з метою завершити переговори щодо імпорту зерна.

На цьому тлі, Україна, п’ять сусідніх країн та інші країни-члени ЄС зустрінуться 28 вересня у Брюсселі, для вирішення «зернового» питання.

Фото: Getty Images