Про це повідомили на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.

Нагадаємо, у школі №152 з поглибленим вивченням англійської мови у Деснянському районі Києва вчитель-історик назвав дітей покидьками та козлами. Крім того, конфліктні ситуації виникають нібито не лише з ним, а і з його дружиною (яка веде ГПД) та дочкою (вчителькою англійської мови). За цим фактом його відсторонили від роботи та направили до лікарні.

Як ми писали раніше, у 303-му ліцеї вибухнув скандал з вчителькою, яка “пишається тим, що не українка”. Викладач обурилася тим, що зараз її просять говорити українською мовою, яка є державною в країні. Вона прокричала, що 70 років в Україні говорили російською. Крім того, жінка заявила, що до вчителя необхідно ставитися з повагою. Після розголошення скандалу вона вибачилася і заявила, щр звільняється.

У повідомленні мовного Уповноваженого зазначено, що за результатами роботи встановлено в обох закладах наявність фактів порушення ч. 1 ст. 21 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” в частині застосування державної мови в освітньому процесі.

“Факт застосування недержавної мови педагогічним працівником ліцею в освітньому процесі під час проведення заняття з німецької мови є прикрим та єдиним випадком, якому надану належну оцінку адміністрацією та педагогічним колективом”, – зазначили у відповіді ліцею №303. За цим фактом, вчителю оголошено догану, вона свою провину визнала та прийняла рішення про звільнення за власним бажанням.

Адміністрація школи №152 повідомила, що вчителю історії також було оголошено догану за порушення чинного законодавства з питань дотримання педагогічної етики, вчинення проступків, несумісних з роботою на посаді педагогічного працівника. За заявою педагогічного працівника вчителя було звільнено з роботи.

“За цими фактами, які з моєї ініціативи розглянули на черговому засіданні профільної комісії Київської міської ради з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та управління освіти районних в місті Києві державних адміністрацій повинні вжити додаткових заходів реагування щодо посилення відповідальності педпрацівників закладів освіти всіх форм власності за порушення мовного законодавства. Мова освітнього процесу – державна!”, – підкреслив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Фото: unsplash