Про це повідомляє КМДА.
Загоряння у Вишгородському районі фіксували ще з самого ранку 16 вересня. На кадрах, які розповсюдили у соцмережах, можна помітити, що густий дим огорнув все небо у районі. Окрім того, задимлення можна було спостерігати у деяких районах столиці.
У місцевому телеграм-каналі “Вишгород оперативний” зазначили, що потрібно дотримуватись правил пожежної безпеки та закликали місцевих зачинити вікна при сильному запаху гару.
У Київській міській державній адміністрації повідомили, що через пожежу, яка сталася в екосистемі неподалік від села Катюжанка у Вишгородському районі, можливе задимлення в Оболонському, Подільському та Святошинському районах столиці.
Як поводитись при задимленості
Фахівці радять дотримуватись таких правил:
- обмежити перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкам треба відмовитися від тривалих прогулянок;
- тримати вікна зачиненими;
- за можливості ввімкнути кондиціонування та очищення повітря;
- проводити вологе прибирання, корисно поставити місткості з водою, щоб підвищити вологість повітря;
- збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відновлення втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, кисломолочні напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.
Зауважимо, що це не перша пожежа в екосистемі поблизу столиці. Одразу в трьох районах Києва 7 вересня рятувальники ліквідовували загоряння трави.
5 вересня у Бортничах у Дарницькому районі сталося три пожежі: горіла суха трава, будинок, а також було загоряння на відкритій території.