Про це «Вечірній Київ».

Єдиний у столиці дитячий кінотеатр «Кадр» може призупинити свою діяльність.

У серпні 2022 року в закладі вийшов з ладу сервер, який є невід’ємною частиною кінопроєктора. Без нього неможливо демонструвати фільми. Необхідний сервер узяли в оренду, але термін договору закінчується 31 січня. Договором передбачено право викупу орендованого сервера.

Його вартість становить 8 тисяч євро, орієнтовно 320 тис. грн.

«Обладнання, що вийшло з ладу, пропрацювало п’ять років замість трьох. У бюджеті, на жаль, коштів немає, просити немає у кого», – розповіла в.о. директора кінотеатру Тетяна Рубан.

Вона зазначила, що наразі гроші виділяють лише на зарплатню, а на матеріально-технічну базу їх немає.

«В нинішніх умовах це неможливо: з 24 лютого до червня кінотеатр не працював, а зараз дуже залежимо від повітряних тривог та наявності світла», – уточнила директорка.

Як відомо, дитячий кінотеатр є не комерційним, а соціальним закладом культури. За словами Тетяни Рубан, навіть у воєнний час тут організовували безоплатні свята з переглядом мультфільмів для дітей-переселенців та сиріт.

У репертуарі кінотеатру переважно фільми для сімейного перегляду, акцент – на українських мультфільмах.

Аби зібрати потрібну суму, кінотеатр влаштовує дитяче свято, яке відбудеться 21 січня о 12:00 за адресою: вулиця Вишгородська, 4. Охочих підтримати кінотеатр запрошують приходити з дітьми, друзями та знайомими. Вхід безоплатний.

Цього ж дня стартує акція «Врятуймо дитячий кінотеатр “Кадр”», яка пропонує можливість допомогти, придбавши абонементу на 10 сеансів протягом цілого року за 499 грн. У такому разі вартість одного квитка виходить лише 50 грн.

Придбати абонемент можна буде безпосередньо в кінотеатрі, або ж у представників Громадської організації «Громадська безпека України». Зазначимо, що абонемент не розповсюджується на прем’єрні покази.

Також для тих, хто бажає долучитись до ініціативи та фінансово підтримати «Кадр», відкрили збір коштів на допомогу кінотеатру.

Фото: відкриті джерела