Про це пише The Wall Street Journal.

Джонсон у вівторок пообіцяв залишитися спікером, попри те, що він зіткнувся з найбільшим викликом своєму лідерству з моменту вступу на посаду минулої осені. Виклик спричинили його зусилля ухвалити довгоочікуване фінансування для України, Ізраїлю та інших закордонних союзників.

Джонсон зараз намагається провести складний законопроєкт, що складається з чотирьох частин, через Палату представників до кінця тижня. Значною мірою він покладається на голоси демократів і при цьому хоче зберегти свою посаду.

Все більше республіканців вказують на те, що вони розчарувалися в його лідерстві. Депутати висловлювали занепокоєння з приводу його пропозиції ухвалити чотири окремі законопроєкти, об’єднати їх і передати до Сенату.

Нова загроза спікерству Джонсона з’явилася у вівторок вранці, коли республіканець Томас Массі, гострий критик подальшої допомоги Україні, заявив, що він приєднається до Марджорі Тейлор Грін у її клопотанні про відставку з посади спікера. Грін подала цю пропозицію минулого місяця, але поки що не намагалася домогтися голосування.

Массі заявив, що Джонсон повинен дозволити Республіканській партії обрати нового лідера, а потім піти у відставку, стверджуючи, що зараз пропозиція звільнити крісло отримає більшу підтримку, ніж у жовтні, коли група з восьми бунтівних республіканців організувала відставку колишнього спікера Кевіна Маккарті.

Майк Джонсон своєю чергою заявив:

Я не піду у відставку, і, на мою думку, це абсурдне уявлення, що хтось може внести пропозицію про відставку, коли ми просто намагаємося виконувати свою роботу. Нам потрібні тверді руки біля керма. Я вважаю себе спікером воєнного часу. Я не очікував, що цей шлях буде легким.

Чому республіканці намагаються усунути Джонсона

Цей крок Массі відбувся на тлі розчарування серед великого блоку консерваторів тим, що Джонсон неодноразово звертався до демократів з проханням допомогти ухвалити законопроєкти для фінансування уряду та інших важливих заходів.

Проте, до кінця вівторка жоден інший республіканець не приєднався до пропозиції про відставку, і не було жодних ознак того, що хтось із законодавців міг би замінити Джонсона, якщо він буде усунутий з посади.

Джонсон перебуває під сильним тиском з боку Білого дому та багатьох законодавців, які вимагають ухвалити рішення про фінансування України.

Після неодноразових затримок Джонсон оприлюднив у понеділок пізно ввечері план винесення на розгляд Палати представників чотирьох окремих законопроєктів, маневр, спрямований на те, щоб вийти з тривалого глухого кута, в якому опинився пакет зовнішньої допомоги на суму 95 мільярдів доларів, ухвалений Сенатом раніше цього року.

Лідери обох партій у Конгресі та президент Байден закликали Джонсона підтримати законопроєкт Сенату. Замість цього Джонсон розділив допомогу на частини, намагаючись обійти велику групу республіканців, включаючи Грін і Массі, які виступають проти надання Україні більшої кількості грошей.

На закритому засіданні республіканців Палати представників у вівторок вранці Массі закликав Джонсона оголосити про свою відставку зараз, щоб республіканці могли провести вибори лідера до того, як він піде у відставку.

Демократи заявили, що втрутяться, щоб врятувати Джонсона, якщо республіканці спробують усунути його з посади через Україну.

Конгресмен Джаред Москович написав у соцмережах: “Моя позиція не змінилася. Массі хоче, щоб світ згорів, я не буду стояти осторонь і спостерігати. У мене є відро води”.

Ухвалення допомоги від США затримується. Джонсон — основна перепона

Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.

Цьогоріч Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги нашій країні. Документ передали до Палати представників, але там його досі не винесли на розгляд.

Проти сенатського законопроєкту виступав спікер Джонсон. Він заявляв, що хоче, щоб у документі також були жорсткі заходи щодо охорони американських кордонів від мігрантів.

Нагадаємо, вчора Майк Джонсон оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Спікер Палати представників США представив чотири окремі документи, три з яких зосереджені на підтримці, а останній стосується  пріоритетів національної безпеки.

Водночас Білий дім оголосив, що виступає проти окремого законопроєкту про допомогу Ізраїлю без допомоги Україні.