Про це повідомляє Слідство.Інфо.
Один з ексчиновників МО міг домовитися з бізнесменом-вихідцем із РФ і поставити ЗСУ десятки тисяч непридатних для бою бронежилетів і неякісну форму.
В одній із судових ухвал журналісти знайшли згадку, що проведена під час офіційного розслідування експертиза бронежилетів показала, що їх не можна використовувати в армії. І це завдало шкоди і бюджету, і обороноздатності України.
Журналісти з’ясували, що йдеться про Геннадія Вдовиченка, який 2021 року обіймав посаду начальника Управління розвитку речового забезпечення ЗСУ. Він перебуває в розшуку як особа, яка переховується від слідства.
Його звинувачують одразу за двома статтями — заволодіння або розтрата майна зі зловживанням службовим становищем, а також за перешкоджання законній діяльності ЗСУ, що призвела до загибелі людей чи інших тяжких наслідків. Найважче покарання за цими статтями передбачає 15 років в’язниці.
В одній із судових ухвал журналісти знайшли згадку, що проведена під час офіційного розслідування експертиза бронежилетів показала, що їх не можна використовувати в армії. І це завдало шкоди та бюджету, і обороноздатності України.
Вдовиченко стверджує, що не має жодної інформації про куртки та бронежилети сумнівної якості.
У судовому реєстрі згадувався не лише Вдовиченко, а й посадові особи МО: В’ячеслав Шаповалов і Богдан Хмельницький.
Журналісти припускають, що саме цих експосадовців Офіс Генпрокурора звинуватив у розтраті майже двох млрд грн.
Нагадуємо, що було оголошено про підозру ексчиновнику Херсонської ОВА, який закупив військову форму зі збитками для бюджету на понад 18,7 мільйона гривень.