ДБР провело обшуки.

В Київській області виявили підприємство з виготовлення будівельних матеріалів, підконтрольне російському олігарху Андрію Молчанову. Про це повідомляє прес-служба ДБР, наголошуючи, що Молчанов є людиною, “наближеною до Кремля”.

Зазначається, що він є колишнім членом «совета федерации федерального собрания рф», наближений до окупаційної влади та сплачує великі податки до бюджету країни-агресора.

Працівники ДБР встановили, що виробництво у Київській області входить до холдингу російського олігарха. Отриманий українським підприємством прибуток спрямовувався у вигляді дивідендів та роялті до так званої «материнської компанії» з рф.

За даними ЗМІ, мова про завод “Аерок”, який виготовляє газобетон на двох локаціях у Березані та Обухові та входить до холдингу “ЛСР”. Компанію зареєстровано в Обухівському районі, її засновником та власником 100% акцій є зареєстрована в Німеччині AEROC Investment Deutschland GmbH, яка, у свою чергу, на 100% належить “Групі ЛСР” Андрія Молчанова.

Також на “Аерок” вказують кольори корпоративної символіки, які помітні на фотографіях ГБР, хоча офіційно назва компанії не вказується. Сайт “Аерок” не працює.

Російська комерційна структура є великим платником податків на території країни-агресора. Тож, за рахунок отриманих коштів від українського товариства, сплачувалися податки та збори до бюджету країни-окупанта, фінансувався її силовий блок й оборонно-промисловий комплекс під час агресії проти нашої держави” — йдеться в дописі.

В повідомленні вказано, що “працівники Державного бюро розслідувань провели комплекс слідчих дій, спрямованих на документування фактів протиправної діяльності”. Обшуки проходили за місцями проживання директора та бухгалтерів, офісних приміщень та промислових об’єктів підприємства, пов’язаного із російським капіталом.

Примітно, що у кінці 2021 року в Стрию на Львівщині заклали перший камінь у спорудження нового заводу компанії «AEROC Галичина». Планувалося, що це буде підприємство із виготовлення автоклавного газобетону потужністю 480 000 кубічних метрів/рік; почати роботу воно мало в листопаді 2022-го.

Молчанов тримає контрольний пакет (50,33%) “Групи ЛСР” (“ЛенСтройРеконструкция”), одного з найбільших забудовників Росії.

Вітчим Андрія Молчанова Юрій працював разом із путіним у СПбДУ, вони обидва відповідали за міжнародні зв’язки. Сам Молчанов з 2008 до 2013 року представляв Ленінградську область у Раді Федерації, очолював Комітет у справах СНД.

Молчанов ще у 2018 році опинився у “кремлівському списку” Міністерства фінансів США. До нього входять політики та бізнесмени, безпосередньо наближені до пітуна.

Фото: Фейсбук