Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін під час форуму “Україна. Рік 2024”.

Минулого року ми побачили в масштабній справі в повітрі дрони, ми побачили їх на морі. Цей рік буде роком, коли ми побачимо їх на землі. Цього року ми будемо більше чути про наземні системи.

Окрім того, Камишін наголосив, що Українська оборонна промисловість за 2023 рік виросла у шість разів. Більша частина цих спроможностей вже законтрактована.

Минулого року наша оборонка виробила втричі більше, ніж за 2022 рік. Наші спроможності за 2023 рік ще в шість разів більші за минулий рік. Ми маємо близько половини цих спроможностей законтрактованими на 2024 рік. Працюємо разом з Міністерством оборони, Силами оборони на подальшу контрактацію.

За словами Камишіна, українська оборонна промисловість складається з 500 підприємств, які працюють над конструювання, ремонтом, виробництвом і обслуговування всього, що працює на українську армію. Наразі це близько 400 приватних компаній та 100 – державних.

До того ж Олександр Камишін додав, що минулого року Україна наростила виробництво боєприпасів, почали з’являтися нові позиції.

Цьогоріч Україна теж нарощує виробництво снарядів.

Конференція “Україна. Рік 2024”: що відомо

У Києві, 25 лютого, проходить конференція “Україна. Рік 2024”.

У межах заходу виступатимуть представники військового-політичного керівництва держави та урядовці.

Ключові теми дискусій: війна, розвиток оборонно-промислового комплексу, економіка, геополітичні відносини, відбудова.

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що план на 2024 рік готовий. Він також зазначив, що міністерство координує роботу зі спорудження фортифікацій і на сьогодні вже вдалося обладнали кілька тисяч опорних пунктів та вогневих позицій.