Про це пише Politico із посиланням на високопосадовця, який безпосередньо знайомий з переговорами у французькому уряді та між Францією та Німеччиною.

За словами співрозмовника видання, наразі французького уряду приватно обговорювали можливість використання заморожених російських активів у якості гарантії за новими кредитами для України, у тому числі зі своїми німецькими колегами.

Минулого року країни G7 погодилися використати прибутки, отримані від цих активів, для забезпечення позик Україні на загальну суму $50 мільярдів, але виключили пряме використання самих активів, оскільки це могло б порушувати міжнародне право.

Французькі міністри також публічно відкидали таку можливість з юридичних причин, оскільки ці активи є власністю центробанку Росії. Зокрема, міністр економіки Ерік Ломбард заявляв, що оскільки Франція не перебуває у стані прямої війни з Росією, “ці активи не можуть бути конфісковані, оскільки це суперечило б міжнародній угоді”.

Однак рішення президента Дональда Трампа призупинити військову допомогу Україні та переглянути безпекові гарантії для Європи спричинили відновлення інтересу до ідеї використання заморожених російських активів у ЄС.

Країни Балтії та Північної Європи неодноразово закликали передати заморожені активи РФ для потреб України. Однак Франція розглядає можливість використання цих активів лише для того, щоб гарантувати додаткові кредити для підтримки України, зауважив співрозмовник видання.

Він додав, що уряд Великої Британії підтримує використання заморожених активів для гарантування кредитів для України, поки що проти цього плану виступає Німеччина, але уряд нового канцлера Фрідріха Мерца може змінити цей курс. Зокрема, Норберт Реттген, впливовий депутат від Християнсько-демократичного союзу Мерца, закликав використати ці активи для підтримки Києва.

Десятки депутатів з різних країн Європи звернулися з відкритим листом до короля Бельгії Філіпа, закликаючи його виступити на підтримку конфіскації 250 млрд євро заморожених російських активів на підтримку України.