Про це повідомляє Reuters.

Ле Мер, виступаючи після зустрічі міністрів фінансів G7, відкинув позицію США і заявив, що Франція переконана, що в міжнародному праві немає достатніх підстав для цього, і що необхідна подальша робота.

Він сказав, що будь-які подібні кроки повинні бути повністю підкріплені міжнародним правом і вимагають підтримки всіх членів Групи 20 найбільших економік, які включають Росію, Китай та інші країни, які критично ставляться до Сполучених Штатів.

Дебати щодо активів Кремля: конфіскацію коштів не можуть погодити вже рік

Представники G7 вже рік намагаються домовитися про те, що робити з російськими суверенними активами, знерухомленими після вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року. Лідери G7 попросили представити можливі рішення до червня.

Їхні дебати цього тижня в кулуарах зустрічі міністрів фінансів найбільших світових економік G20 в Сан-Паулу показали, що до цього часу ще досить далеко.

«Це не обов’язково конфронтація. Ми продовжуємо кулуарні дискусії, спрямовані на досягнення спільної мети, яка полягає в пошуку заходів, що відповідають міжнародному праву», – заявив журналістам після зустрічі міністрів G7 віцеміністр фінансів Японії з міжнародних справ Масато Канда.

У вівторок Єллен заявила журналістам, що існують «вагомі міжнародно-правові, економічні та моральні підстави» для того, щоб отримати вигоду з російських активів, або конфіскувавши їх повністю, або використавши як заставу, і що «теорія контрзаходів» виправдовує такі дії з погляду міжнародного права.

Єллен наголосила на нагальній потребі допомогти Україні після військових невдач у її дворічній боротьбі проти російського вторгнення.

Ле Мер, коли його запитали конкретно про теорію контрзаходів, сказав, що він не згоден.

«Ми не вважаємо, що ця правова база є достатньою», – сказав він. За його словами, необхідний широкий міжнародний консенсус.

«Ця правова база повинна бути прийнята не тільки європейськими країнами, не тільки країнами G7, але й усіма країнами-членами світової спільноти, і я маю на увазі всі країни-члени G20. Ми не повинні вносити жодних розбіжностей між країнами G20», – сказав він.

Західні лідери солідарні: Москва повинна заплатити за збитки у війні

Попри публічні суперечки, один західний посадовець, який попросив не називати його імені, заявив, що представники G7 одностайні в тому, що Москва повинна заплатити за завдані нею збитки. Посадовець зазначив, що дедалі більше експертів упевнені в тому, що існує правовий шлях, який дозволить конфіскувати заморожені активи.

Ле Мер стверджує, що Європейський Союз, використовуючи надприбутки від заморожених активів, вже зробив значний крок вперед, і цю думку підтримав міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер.

Лінднер заявив журналістам, що виступає за використання відсотків, отриманих від заморожених російських активів, для підтримки України, назвавши це «реалістичним кроком, який є юридично безпечним і може бути швидко реалізований».

Вашингтон підтримує ідею податку на непередбачувані доходи, але стверджує, що більш значні дії є виправданими, враховуючи кричущий характер російського вторгнення.