Гарвардський університет відмовився виконувати вимоги адміністрації Дональда Трампа щодо посиленого державного контролю за університетом, назвавши їх незаконними і неконституційними. Адміністрація переглядає фінансування Гарварду і його філій на суму майже 9 мільярдів доларів.
Про це пише The Washington Post.
У понеділок, 14 квітня, Гарвардський університет офіційно відхилив вимоги адміністрації Трампа щодо запровадження жорсткого державного нагляду та радикальних змін в управлінні закладом. Університет назвав ці вимоги такими, що порушують Першу поправку до Конституції США, перевищують повноваження уряду відповідно до Закону про громадянські права та загрожують автономії приватної установи.
“Жоден уряд – незалежно від того, яка партія перебуває при владі – не повинен диктувати приватним університетам, чого вони можуть навчати, кого зараховувати й наймати, а також які напрями навчання й дослідження вони можуть проводити”, – написав президент Гарварду Алан Гарбер у листі до університетської спільноти.
П’ятисторінковий документ уряду, отриманий Гарвардом, містив низку вимог, зокрема:
- призначення федерального нагляду за університетом щонайменше до 2028 року;
- аудит системи прийому іноземних студентів;
- закриття всіх програм і політик із різноманіття, рівності та інклюзії (DEI);
- проведення зовнішнього аудиту щодо “ідеологічного розмаїття” в університеті.
“Університет не поступиться своєю незалежністю і не відмовиться від своїх конституційних прав”, – заявив Гарбер.
Адвокати, які представляють Гарвард, у відповіді адміністрації Трампа наголосили, що за останні 15 місяців університет уже здійснив низку змін: запровадив дисциплінарні заходи щодо порушників, посилив програми сприяння ідеологічному розмаїттю та підвищив рівень безпеки.
Гарвард став першим елітним вишем, який відкрито відмовився виконувати вимоги адміністрації.
Минулого місяця федеральний уряд скоротив фінансування Колумбійському університету на 400 мільйонів доларів, включно з сотнями дослідницьких грантів. На відміну від Гарварду, представники Колумбійського університету повідомили, що “ведуть активний діалог” з адміністрацією, намагаючись повернути ці кошти.
Рішення Колумбійського університету про переговори з урядом викликало критику з боку низки організацій. Американська асоціація професорів університетів та Американська федерація вчителів спільно подали позов, стверджуючи, що адміністрація порушила Першу поправку та закон про громадянські права, скасувавши фінансування досліджень в односторонньому порядку.
Міністерство освіти США оголосило про замороження державного фінансування на суму 2,2 мільярда доларів для Гарвардського університету після того, як навчальний заклад відхилив вимоги адміністрації Трампа.
Про це йдеться у пресрелізі Міністерства освіти США.
“Об’єднана цільова група по боротьбі з антисемітизмом оголошує про замороження 2,2 млрд доларів довгострокових грантів і 60 млн доларів довгострокових контрактів для Гарвардського університету”, — вказали у повідомленні.
Минулого тижня Білий дім направив до Гарварду список вимог, спрямованих на жорсткий державний нагляд та радикальні зміни в управлінні університетом. Проте, в понеділок, 14 квітня, Гарвард відхилив ці вимоги, заявивши, що адміністрація Дональда Трампа порушує Першу поправку до Конституції США, перевищує повноваження уряду відповідно до Закону про громадянські права та загрожує автономії приватної установи.
Своєю чергою, Міністерство освіти США повідомило про замороження фінансування, заявивши, що наявні порушення навчального процесу є неприпустимими.
“Порушення навчального процесу, від якого страждають кампуси останніми роками, неприйнятне. Утиски єврейських студентів неприпустимі. Елітним університетам час серйозно поставитися до цієї проблеми й узяти на себе зобов’язання щодо суттєвих змін, якщо вони хочуть і надалі отримувати підтримку платників податків”, — йдеться в пресрелізі.