Про це розповів генерал-майор у відставці, військовий дипломат Петро Гаращук в етері КИЇВ24. 

Залужний пішов у відставку на піку своєї військової кар’єри. Він є улюбленцем нашої держави та громадянського суспільства. Я виступаю як перший заступник голови громадської ради, та колишній голова громадської ради при міністерстві оборони. Генерала Сирського я знаю особисто. Він пройшов всі щаблі військової служби.

Гаращук зауважив, що Олександр Сирський пройшов шлях від командира взводу до командувача Сухопутними військами. 

Він закінчив академію у 1994 році, оперативно-тактичний рівень навчання з дипломом з відзнакою. Він одна з двох найбільш підготовлених людей. Це був або начальник Генштабу, або генерал Сирський. Третього громадянське суспільство не бачило на цій посаді.

Зміна Головнокомандувача ЗСУ: що відомо

Ввечері четверга, 8 лютого, Зеленський повідомив про рішення звільнити з посади головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Новим головнокомандувачем Збройних сил України був призначений Олександр Сирський.

Що відомо про нового Головнокомандувача ЗСУ?

Новий керманич Збройних Сил України — генерал-полковник Олександр Сирський — з перших днів великої війни очолив оборону Києва. Під його керівництвом у березні-квітні 2022 року вдалося відігнати окупантів від столиці.

За успішну оборону Києва був нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня, а 5 квітня 2022 року відзначений званням Героя України.

У вересні 2022 року Олександр Сирський керував контрнаступом ЗСУ у Харківській області, внаслідок якого було звільнено сотні населених пунктів.

До сьогодні Сирський був відповідальний за операційну зону Східного угруповання військ — територія від Куп’янська (Харківська область) до Бахмута (Донецька область).