Генеральний прокурор Угорщини Габор Балінт Надь може залишити свою посаду на тлі скандалу, пов’язаного зі справою Ощадбанку.

Про це повідомляє HVG із посиланням на прем’єр-міністра Угорщини Петера Мадяра.

Під час спілкування з журналістами прем’єра запитали, чи може можливе звільнення генпрокурора бути пов’язане зі справою українських інкасаторів.

«Може бути пов’язано» *(зі справою українського “Ощадбанку”, – ред), – відповів Мадяр.

За його словами, для відставки не знадобиться жодних спеціальних рішень, а сам генпрокурор незабаром може залишити посаду.

Читайте також: Угорщина розслідує затримання інкасаторів Ощадбанку: ініційовано перевірку дій силовиків

Нагадаємо, 5 березня 2026 року угорські правоохоронці зупинили поблизу Будапешта два броньовані автомобілі Ощадбанку.

За даними ЗМІ, вони перевозили 40 мільйонів доларів, 35 мільйонів євро та дев’ять кілограмів золота під час планового рейсу між австрійським Raiffeisen Bank та Ощадбанком.

Семеро інкасаторів провели у кайданках понад 28 годин. Один із них після допитів був госпіталізований.

Нова влада розпочала розслідування

Після приходу до влади Петер Мадяр доручив провести перевірки у Національній податковій та митній адміністрації, Антитерористичному центрі та інших структурах, причетних до інциденту.

У травні 2026 року Угорщина повернула Ощадбанку всі кошти та цінності у повному обсязі.

Крім того, новий уряд Угорщини скасував запроваджену за часів Віктора Орбана заборону на діяльність українських медіа, назвавши це рішення виправленням помилок попередньої влади.

Нашадаємо, 18 травня генеральна дирекція поліції у справах іноземців Угорщини скасувала рішення про депортацію сімох співробітників Ощадбанку та зняла трирічну заборону на в’їзд. Також угорська влада постановила негайно видалити дані про ці обмеження з усіх державних реєстрів.