Про це пише Bloomberg.

“Замість того, щоб взяти на себе відповідальність за мир і безпеку у світі як постійний член Ради Безпеки ООН, Китай протистоїть нашим основним європейським інтересам своєю економічною допомогою та допомогою зброєю Росії”, — підкреслила Бербок.

Журналісти зазначають, що ЄС хоче запровадити санкції проти китайських компаній, які могли допомагати росіянам розробляти ударні безпілотники для війни в Україні. Бербок обговорить це питання зі своїм китайським колегою Ван I у Пекіні, куди вона вилітає з дводенним візитом. Також вона обговорить гуманітарну ситуацію у КНР та тарифи ЄС на китайські електромобілі.

Вказується, що Бербок та Ван не проводитимуть спільну пресконференцію, натомість вона поспілкується з журналістами. Під час свого візиту до Китаю у 2023 році Бербок вступила у відкритий конфлікт з тодішнім главою МЗС Китаю Цинь Ганом, а за кілька днів назвала китайського лідера Сі Цзіньпіна диктатором.

У вівторок глава німецької дипломатії вирушить до Брюсселя, де візьме участь у зустрічі глав МЗС НАТО. Там, скоріш за все, вона також обговорить санкції проти китайських компаній за допомогу у російській війні.

Нагадаємо, 25 вересня Reuters, посилаючись на два джерела в європейському розвідувальному агентстві та документи, переглянуті журналістами, повідомило, що Росія запустила в Китаї програму з розробки та виробництва ударних дронів великої дальності для війни проти України.

За даними Reuters, ІЕМЗ Купол, дочірнє підприємство російської державної збройової компанії “Алмаз-Антей”, розробило і провело випробування нової моделі безпілотника під назвою “Гарпія-3” в Китаї із залученням місцевих фахівців. Відповідний звіт компанія надіслала в Міноборони країни-агресора 2024 року.

27 вересня The Times, посилаючись на джерела, повідомило, що союзники України отримали новий звіт, який свідчить про постачання китайською компанією Росії спеціально розроблених військових безпілотників для проведення випробувань в Україні.