Про це повідомляє Sky News.
Міністр оборони США Піт Гегсет виступив з заявою після зустрічі зі своїм британським колегою Джоном Гілі.
Відповідаючи на запитання журналіста щодо рішення американського президента Дональда Трампа призупинити військову допомогу Україні, Гегсет зазначив, що це тимчасова “пауза”.
“Як зазначав президент, це пауза. Саме так він сказав із самого початку. Пауза — допоки не буде справжнього зобов’язання рухатися шляхом до миру”, – наголосив глава Пентагону.
Він додав, що Трамп “дуже уважно стежить” за тим, що Київ “говорить і робить щодо цього мирного процесу”.
“І ми дуже заохочені тими сигналами, які бачимо. Зрештою, він (Трамп, – ред.) ухвалить остаточне рішення” – підкреслив Гегсет.
Нагадаємо, 28 лютого під час зустрічі президентів України та США між ними сталася суперечка. Серед іншого Трамп заявив, що або Київ підписує угоду з Вашингтоном про рідкісноземельні копалини, або “ви будете воювати самі”. Після завершення зустрічі в присутності преси Зеленський достроково залишив Білій дім. Президент США у соцмережі Truth Social опублікував пост, де заявив, що глава України може повернутися, коли буде “готовий до миру”.
Президент Володимир Зеленський, коментуючи ситуацію, заявив, що такі суперечки, як та, що сталася в Білому домі під час зустрічі з Дональдом Трампом, — це недобре для обох сторін. Він висловив упевненість, що його стосунки з президентом США Дональдом Трампом можна врятувати після суперечки, яка виникла під час переговорів у Білому домі. За його словами, це більше, ніж стосунки між двома президентами, оскільки між народами України і Сполучених Штатів існують міцні зв’язки та відносини.
Пізніше Трамп зупинив постачання військової допомоги Україні.
Після цього у своїй заяві Зеленський наголосив, що Україна прагне до миру і готова якнайшвидше сісти за стіл переговорів, щоб наблизити надійний мир. Він також висловив готовність підписати угоду про копалини.
Трамп підтвердив, що отримав відповідь Зеленського, але, як повідомили медіа, тепер президент США прагне “більшої, кращої угоди”.
Натомість Вашингтон призупинив поставки зброї Україні і обмін розвідувальними даними.