“Офіс Віри” засновано в адміністрації Трампа 7 лютого задля “допомоги релігійним громадам, спільнотам та домам молитви у їхніх зусиллях щодо зміцнення американських сімей, сприяння їхній діяльності та незалежності, а також захисту релігійної свободи”.

Блаженніший Святослав зазначив, що делегація УГКЦ стала першою, яка зустрілася з керівництвом нового офісу: “Ми говорили про питання релігійної свободи в Україні, зокрема на окупованих територіях. Я зробив короткий екскурс в історію релігійної свободи в Україні після падіння СРСР і пояснив, що для православних, католиків, протестантів, євреїв і мусульман існування української держави гарантує релігійну свободу”.

Делегація також поінформувала Уайт-Кейн про обмеження діяльності релігійних організацій на окупованих територіях, руйнування церков і захоплення священників. Блаженніший Святослав порушив питання про звільнення протестантських пасторів, які перебувають у полоні, наголосивши на необхідності їхнього захисту на міжнародному рівні.

“Завдяки посередництву Апостольської столиці нам вдалося звільнити наших отців Івана Левицького і Богдана Гелету, але у протестантських пасторів немає нікого, хто б на найвищому рівні говорив за них. Тому я став їхнім адвокатом перед очільницею офісу, просячи про їхнє звільнення”, — підкреслив Блаженніший Святослав.

Крім цього, під час зустрічі обговорили угоду про завершення російської війни в Україні: “Єпископи наголосили, що угода про завершення війни проти України має включати дотримання прав людини, норм міжнародного права та гарантії релігійної свободи на окупованих територіях”.

Уайт-Кейн підтримала гуманітарні ініціативи Церкви та зазначила, що з увагою до релігійної свободи з боку нової адміністрації США, проблема релігійних переслідувань в Україні стане більш помітною на міжнародному рівні.

На завершення зустрічі Блаженніший Святослав запросив очільницю “Офісу Віри” відвідати Україну. Вона погодилася підтримувати зв’язок та надавати додаткову інформацію американцям про те, що російська окупація вчиняє релігійне переслідування. На пам’ять про зустріч Блаженніший Святослав подарував свою книгу-інтерв’ю “Біля підніжжя хреста”.