Станом на 14 січня 2022 року петиція про заборону модерації українського сегменту Google, YouTube та Facebook російськими офісами набрала понад 25000 підписів. Наразі її має розглянути президент України.

До слова, офіс Google в Україні є. Але це представництво, яке займається роботою з рекламодавцями, що працюють на українському ринку. Воно не вирішує важливих питань самостійно.

Нагадаємо, на сайті електронних петицій зареєстрували звернення щодо заборони модерації українському сегменту YouTube, Facebook та Google з Росії й створення модераційних команд в Україні. Таку петицію зареєструвала Люсьєна Шум, вона закликає президента Володимира Зеленського звернутися до компаній з відповідною пропозицією.

За словами авторки петиції, відомі випадки, коли українські канали в YouTube закривалися через звернення російських держорганів до російського офісу YouTube. Таке може статись з будь-яким українським каналом, поки вони в юрисдикції російського офісу YouTube. І подібна ситуація є неприпустимою, враховуючи, що Росія є країною–агресором.

Тому саме відкриття українських офісів компаній допоможе вирішити ситуацію з російськомовним контентом.

Фото: скріншоти, pixabay