Таку петиції зареєструвала Люсьєна Шум, вона закликає президента Володимира Зеленського звернутися до компаній з відповідною пропозицією. В інтерв’ю українському виданню активістка розповіла про причину свого звернення та важливість створення українських офісів компаній.

Активістка представляє ГО «Мережа захисту національних інтересів АНТС», яка ініціювала звернення до Президента України щодо створення незалежного українського офісу Google та YouTube в Україні. До ініціативи також підключились організації та активісти як Рух «Простір свободи», Центр громадянських свобод, Центр глобалістики «Стратегія XXI», Агенція європейського співробітництва, Благодійний фонд «Бібліотечна країна», Ініціатива «Одеса україномовна», Ініціатива «Україномовний Київ» та інші.

За інформацією Мінцифри, в Україні діє представництво, яке займається роботою з рекламодавцями, що працюють на українському ринку. Інші ж питання сьогодні вирішують офіси в інших країнах, але не український самостійно.

Активістка зазначила, що відомі випадки, коли українські канали в YouTube закривалися через звернення російських держорганів до російського офісу YouTube. Таке може статись з будь-яким українським каналом, поки вони в юрисдикції російського офісу YouTube. І подібна ситуація є неприпустимою, враховуючи, що Росія є країною–агресором.

“Платформа YouTube Music потрапила у петицію через те, що позиціює українських артистів як росіян. Питання російського контенту особливо гостро стосується неавторизованих користувачів. Адже для них на стартових сторінках відображається контент, який сформований не на основі їхніх вподобань. Якщо ви зайдете як неавторизований користувач, то вам буде запропонований в більшості саме російськомовний контент”, – зазначила Люсьєна Шум.

Вона зауважила, що така ситуація найбільш критична для дітей та підлітків, адже їм постійно пропонують російські фільми та музику, і все це впливає на їх світогляд.

Саме відкриття українських офісів компаній допоможе вирішити ситуацію з російськомовним контентом.

“Український офіс Google та незалежні українські редактори займатимуться добором контенту для головної сторінки українського YouTube Music та YouTube. Цього, окрім загалом громадян України, дуже потребують представники української музичної та креативної індустрії. Український контент на стартових сторінках сприятиме розвитку нашої креативної індустрії. А також ми уникнемо маніпулятивного блокування українських каналів”, – пояснила активістка.

Люсьєна Шум впевнена, що необхідно об’єднати зусилля держави та громадських активістів задля створення свого незалежного українського адміністративного офісу YouTube та Google.

Відмітимо, 12 листопада YouTube заблокував сторінку “Рагу.лі” – українського патріотичного каналу. Відновлювати сторінку сервіс не планує. Ведуча Тетяна Микитенко заявляє, що соціальні мережі навіть в умовах війни модеруються з Росії. Відтак довести свою правоту і не бути “забаненим” авторам патріотичних блогів – непросто.

Фото: unsplash