Про це Денис Малюська повідомив журналістам «Укрінформу».

«Ми частково розвантажимо Лук’янівське СІЗО, зробимо на Бориспільській трасі також Київський слідчий ізолятор. Але інвестиційної привабливості будівлі XIX століття особливо не становлять в тому сенсі, що це історичні пам’ятки. Їх не можна знести, побудувати нові будівлі, комплекси, офісні споруди тощо. Єдиний можливий варіант, який я бачу, але знову ж таки, з бізнесом він не прорахований, це готель, наприклад. Готель, який міг би бути стилізований під в’язницю. В Європі це практикується, користується популярністю», – зазначив міністр.

У цьому СІЗО утримували «чимало історичних постатей XIX століття-початку XX: політичних фігур, літераторів, поетів, письменників, і сучасних теж. Максим Рильський, Грушевський, Винниченко… Багато хто. Врешті-решт, це великий гарний історичний об’єкт. Складно знайти документи, щоб можна було відслідкувати, хто, де, в якій камері конкретно перебував, але якщо нам це вдасться, це взагалі буде туристична бомба. Тобто можна ночувати в номері, який був в’язницею, і де, наприклад, перебував відомий поет чи політик. Тим паче недалеко від центру», – заявив міністр.

Також Денис Малюська відзначив, що слідчі ізолятори будуть розташовані за межами центрів міст. Він додав: «Це буде реалізовано… Ми зараз очікуємо прийняття закону, який дозволить нам продавати наші тюрми і отримувати 70% доходів, залишати собі на нове будівництво. Власне, як частина цього етапу, ми продамо якісь заморожені тюрми, отримаємо перші кошти, почнемо будувати слідчі ізолятори за межами міста або в промзоні, звільнимо СІЗО в центрі міста і будемо продавати його. Тобто це багаторічний проєкт. Ми повиводимо слідчі ізолятори з центрів міст практично всюди, але триватиме це мінімум років 10».

Нагадаємо, до Верховної Ради вже внесено та зареєстровано законопроект «Про внесення змін до бюджетного кодексу України» №3591, який дозволить продавати в’язниці.

Фото: Facebook