Про це повідомляє з Кишинева кореспондент “Європейської правди“.

У Молдові проти вступу в ЄС

Референдум, що проводився одночасно з виборами президента Молдови, влада країни та абсолютна більшістю партій-учасниць передвиборчого процесу позиціювала як голосування за чи проти наміру Молдови вступити до ЄС.

Однак після підрахунку даних з 85% дільниць підтримка відповіді “так” лише трохи перевищила 45%, причому цей результат тривалий час лишається стабільним у ході підрахунку.

Виборці, які голосували всередині Молдови – не продемонстрували підтримки європейської інтеграції. Зокрема, навіть у Кишиневі підтримка європейського вектора лише трохи перевищує 55%.

Кремль продовжить саботувати вступ у ЄС

У звіті Інституту вивчення війни (ISW) йдеться про те, що чинна президентка країни Мая Санду має всі шанси переобратися на другий термін. Референдум у разі його проведення змінить Конституцію Молдови, визначивши членство в ЄС як одну зі “стратегічних цілей Молдови”.

Однак Кремль продовжить свої зусилля, спрямовані на саботаж вступу Молдови до ЄС і дестабілізацію молдовської демократії протягом наступного десятиліття, вважають в ISW.

Кремлівська влада і прокремлівські молдовські “актори” можуть планувати розпалити протести після виборів як частину зусиль з дестабілізації молдовського суспільства і дискредитації результатів виборів, йдеться у звіті ISW.

Безпрецедентні фальсифікації

Під ранок у Молдові підрахували майже 98% голосів на виборах президента й референдумі.

За нинішню президентку Маю Санду проголосували 41,8% виборців, а за її головного конкурента Олександра Стоянога — 26,3%.

Президентка Молдови Мая Санду вважає, що на виборах та референдумі у Молдові не було чесного політичного процесу і не поспішає визнавати результати голосування. Про це вона заявила у виступі у своєму передвиборчому штабі, повідомляє кореспондент “Європейської правди“.

Санду стверджує, що влада має докази масштабної купівлі голосів, назвавши це “шахрайством безпрецедентного масштабу”.

Ми маємо чіткі докази того, що ці злочинні групи ставили за мету купити 300 000 голосів.

Необхідно відзначити, що президентка Молдови не стала стверджувати, що купівля голосів була здійснена – її промова лишила варіанти трактування.

Як відомо, влада Молдови неодноразово заявляла про спроби “зламу виборів” з боку групи Ілана Шора, який засуджений у Молдові за крадіжку мільярда євро з трьох банків, а також владу Росії, де зараз переховується Шор.