Про це пише видання Politico.

Так, колишній білоруський офіцер, експрацівник спецслужб Олександр Азаров розповів, що наразі дисиденти навчають офіцерів і активно саботують Кремль у його війні проти України.

Таким чином вони готують спецоперацію з повалення режиму Лукашенка.

Ми розробили план і втілимо його в життя в потрібний час, — сказав він бельгійському виданню VRT.

За його словами, для успішної реалізації держперевороту у Білорусі, потрібно забезпечити поразку президента Росії Володимира Путіна в Україні. Азаров пояснив, що якщо Україна зможе розпочати успішний наступ, у Путіна «більше не буде часу на Білорусь».

Ексофіцер стверджує, що білоруська група здійснювала диверсії проти Росії у намаганнях допомогти Україні у війні: атакувала літаки, пошкоджувала залізницю та навчала білоруських добровольців, які воюють спільно з українськими військами.

Торік у лютому угруповання взяло на себе відповідальність за атаку безпілотниками, коли були завдані серйозні ушкодження військовому літаку РФ поблизу Мінська.

Нагадаємо, що 26 лютого 2023 року внаслідок вибуху на білоруському аеродромі «Мачулищі» серйозних пошкоджень зазнав один із 9 ДРЛО ВКС РФ — А-50.

Азаров також розповів, що звільнився з посади після того, як став свідком фальсифікації на президентських виборах 2020 року та жорсткого придушення протестів. Він втік до України, а згодом до Польщі, звідки очолює BYPOL.

Раніше стало відомо, що самопроголошений президент Лукашенко планує знову брати участь у виборах у 2025 році. За його словами: «у світі немає таких чесних виборів, як у Білорусі».

Нагадаємо, що в Білорусі 2020—2021 року пройшла хвиля мирних демонстрацій проти режиму Лукашенка. Протести загострилися після президентських виборів 9 серпня 2020 року. Основними цілями були відставка Лукашенка та проведення повторних, чесних виборів президента країни.

На ці акції протесту влада відповіла масштабними репресіями, що тривають досі.

Зазначимо, що через протести в Білорусі, країну покинуло від 700 тисяч до мільйона громадян.