Про це повідомила комісія Львівської міської ради, яка обстежила ділянки родини Гринкевичів за запитом hromadske.

Так, журналісти виявили на ділянці, яка оформлена на дружину бізнесмена – Світлану розкішний маєток. Однак, його не існує в реєстрах.

На матір Світлани Гринкевич, Ірину Федак, у кадастровому реєстрі оформлені три ділянки довкола. Загальна площа зареєстрованої землі — 19 соток.

Проте чиновники Львівської міської ради виявили низку інших порушень, коли приїхали на обстеження території.

28 соток самозахопленої землі

Орієнтовно 21 сотка — це все захоплені державні землі ДП «Львівський Лісгосп». Тобто це ліс і землі природно-заповідного фонду, де не можна нічого робити, хіба гриби збирати. Але точно не дерева рубати, щоб поставити огорожу чи прокласти дорогу. Але саме це зробила родина Гринкевичів, — повідомив заступник міського голови Львова Любомир Зубач.

Крім зазначеної 21 сотки, за одним парканом розташована ще одна самозахоплена ділянка площею 3 сотки. В Акті про обстеження території комісія ЛМР вказала ще одну ділянку у 2 сотки, яку фактично використовує Світлана Гринкевич. Тобто загалом ідеться про самозахоплення 26 соток зеленої зони.

Маєток, якого не існує в реєстрах

Водночас жодних будівельних паспортів чи дозволів на будівництво самого маєтку комісія міськради не знайшла.

За словами адвоката, після Акту обстеження чиновники мають видати припис пані Федак про демонтаж паркану, звільнення самозахоплених ділянок і подати в поліцію заяву про кримінальне правопорушення. Далі слідчі розв’яжуть питання про розмір шкоди та злочин, який буде інкримінуватися підозрюваним.

Справа Гринкевича: деталі корупційного скандалу

Державне бюро розслідування за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора повідомило нову підозру львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу, якого раніше запідозрили у даванні хабаря слідчому ДБР.

Згідно з інформацією ДБР, бізнесмен створив злочинну організацію для протиправного заволодіння бюджетними коштами. Він уклав договори з Міністерством оборони України на постачання неякісного військового одягу. Зокрема, компанії львівського бізнесмена уклали 23 договори на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.

Всього у справі фігурують 5 людей, із яких старший Гринкевич уже перебуває в СІЗО. Фігурантів підозрюють у завданні державному бюджету України збитків на майже мільярд гривень.

9 січня Міністерство оборони України розірвало контракти з компаніями сім’ї Ігоря Гринкевича. Він був одним з найбільших постачальників Міноборони.

Однак пізніше стало відомо, що у Міноборони залишився один контракт з компаніями, афілійованими із сімʼєю львівського бізнесмена. Він стосується постачань харчування військовим. Його теж розірвали згодом.