Про це повідомив заступник Міністра оборони полковник Віталій Половенко.

За його словами, цей договір діє з 1 січня до 1 квітня 2024 року та стосується постачання харчування військовим у Миколаївській та Херсонській областях.

Це була остання угода, яку уклав департамент ресурсного забезпечення, який зараз розформовують. Угоду уклали за результатами тендеру, проведеного на Прозоро — до того, як нам стало відомо про арешти та затримання, — пояснив Половенко.

Він запевнив, що відомство вже почало службові перевірки. Групи інспекторів перевіряють тендер, контракт і якість послуг. Перевірки відбуватимуться протягом усього терміну дії угоди.

Розкрадання на мільярд: що відомо про скандал навколо родини Гринкевичів

Нагадаємо, що сьогодні Міністерство оборони України розірвало контракти з компаніями сім’ї бізнесмена Ігоря Гринкевича. Він був одним з найбільших постачальників Міноборони.

Рішення було прийнято після того, як 29 грудня 2023 року Державне бюро розслідувань затримало на хабарі львівського бізнесмена, одного із найбільших постачальників Міністерства оборони України. Він пропонував 500 тисяч доларів одному з керівників Головного слідчого управління ДБР за сприяння у поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаніях.

Бюро також порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу й білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу більш ніж на 1,5 млрд грн.

Слідство встановило, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських й інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна. Тобто вони фактично купували товар і перепродували його Міноборони або просто контракт зривався. Це завдало державі збитків на 1,2 млрд грн.

Після цього український журналіст Євген Плінський заявив, що син Ігоря Гринкевича Роман Гринкевич «зароблені на корупційному підряді Міноборони гроші «вкладав» у свою дівчину, українську художницю Соню Морозюк». Він дарував їй коштовні подарунки.

Після скандалу в мережі Морозюк тиждень не коментувала те, що відбувається, закривши свою сторінку в Instagram, але потім заявила, що знайома з Романом Гринкевичем лише п’ять місяців і не знала, як він заробляє гроші. Морозюк запевняє — «якщо звинувачення на адресу Романа виявляться правдою, то вона не зможе бути з ним разом».