Про це пише Комерсант.
У розмові з журналістами Милованов підтвердив, що ініціатива об’єднання з НаУКМА залишається на порядку денному. Водночас він визнає — є супротив усередині самої могилянської спільноти.
«Як каже наш ректор Брік, є супротив з боку Могилянки, бо частина спільноти бачить ризик, що KSE поглине академію, її культуру або зробить із нею щось незрозуміле. Але й ми в KSE бачимо інший ризик — що через 4–5 років Могилянка втратить свій вплив і репутацію», — пояснює Милованов.
За його словами, сторони бояться одного і того ж — занепаду, але бачать різні шляхи розвитку.
«Ми готові об’єднатись зі спільнотою могилянців, щоб зробити Могилянку знову величною. Так, це дратує через аналогію з Трампом, але ця фраза добре відображає суть. Могилянка була великою, але втратила динамізм. Його потрібно повернути — разом», – переконаний Милованов.
Як повідомив Милованов, KSE ще не зверталася до Міністерства освіти і науки з офіційною пропозицією придбати університет. Наразі триває етап попереднього аналізу.
«Ми замовили дослідження у консультантів щодо плюсів і мінусів об’єднання та можливих моделей. Після отримання результатів ми зможемо обговорювати це з громадськістю й міністерством», – каже президент KSE.
Чинне законодавство не дозволяє продаж державних університетів, однак, за словами Милованова, закони можна змінити.
«Дійсно, як сказав заступник міністра Винницький, державні виші не можуть бути продані — бо це заборонено законом. Але закон змінює Верховна Рада. І вже є прецедент — експеримент із КАІ (Київським авіаційним інститутом)», – нагадує Милованов.
Він також згадав Ксенію Семенову, яка відповідає за експеримент із реформування управління університетами.
«Багато хто атакує Ксенію, бо вона ворушить болото. Хоче змінити систему — а це завжди викликає спротив. Бо зміни страшні: можна втратити роботу, або доведеться справді щось робити. Але це саме той шлях, який варто пройти», – наполягає він.
Милованов вважає стагнаційним моментом, що Могилянка не увійшла до переліку університетів, які беруть участь у реформаторському експерименті.
«Це також ознака стагнації. Тому трохи лукавить пан Винницький, коли каже, що з Могилянкою нічого не можна зробити. Він сам пов’язаний із Могилянкою, тому йому складно бути критичним», – Милованов.
Офіційна сума ще не озвучена, однак Милованов припустив, що НаУКМА може коштувати у межах 40–50 мільйонів доларів.
Ідея можливої купівлі Києво-Могилянської академії Київською школою економіки викликала бурхливу реакцію в соцмережах. Чимало користувачів поставилися до заяви Тимофія Милованова критично — дехто навіть звинуватив його у спробі заробити на резонансі напередодні вступної кампанії. Інші припустили, що публічні заяви Милованова мають радше інформаційно-промоційну мету, а не реальну стратегію дій.