Про це інформує КМДА.
Із 1 квітня щодня о 9-й ранку на диджитал-білбордах і сітілайтах на вулицях, а також інформаційних стендах на станціях метро з’являтиметься візуальне повідомлення про початок загальнонаціональної хвилини мовчання.
Координаційна рада з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації учасників та подій російсько-української війни затвердила єдиний візуальний вигляд інформаційного повідомлення про початок загальнонаціональної хвилини мовчання. Більшість операторів зовнішньої реклами вже підтримала ініціативу, до якої можуть доєднатися й інші підприємці.
Нагадаємо, пропозиції щодо проведення щоденної загальнонаціональної хвилини мовчання були напрацьовані Координаційною радою, створеною за дорученням мера Києва Віталія Кличка, та затверджені Київською міською радою наприкінці січня цього року.
Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова Координаційної ради Вікторія Муха, затверджений шаблон є у вільному доступі на сайті Київради та доступний для всіх, хто бажає долучитися до акції вшанування.
«Це важливий жест вдячності та поваги до наших полеглих Героїв. Щоденна хвилина мовчання нагадує про ціну свободи, яку платить Україна, за право існувати. Переконана, що такі заходи об’єднують націю та формують національну пам’ять», – наголосила Вікторія Муха.
За її словами, міська влада звернулася до власників цифрових носіїв із пропозицією долучитися до ініціативи, яка вже має широку підтримку серед рекламних операторів.
«Це свідчить про єдність столичної громади у збереженні памʼяті про Захисників і Захисниць, які віддали життя у війні за незалежність, та цивільних, які загинули від росії», – підкреслила депутатка.
Роботу з пошуку візуального рішення взяла на себе членкиня Координаційної ради та співзасновниця платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво Катерина Семенюк. На громадських засадах до процесу долучилася студія візуальних комунікацій KULTURA, зокрема її креативний директор Саша Биченко та дизайн-стратег Олексій Сальников, а також режисерка монтажу Яна Шусторович. Знайдене командою рішення ґрунтується на стриманому, мінімалістичному підході у поєднанні з меморіальним шрифтом UAF Memory, який раніше був розроблений для вшанування полеглих українських героїв шрифтотворцем Дмитром Растворцевим на прохання бренд-дизайнера ЗСУ Тараса Іщика.
Нагадаємо, цьогоріч Київська міська рада затвердила перелік заходів із проведення щоденної загальнонаціональної хвилини мовчання. Відтак про початок хвилини мовчання оголошують через звукові системи оповіщення на вул. Хрещатик та Майдані Незалежності, через мобільний застосунок Київ Цифровий, на 19 станціях київського метрополітену та в громадському транспорті, де передбачена технічна можливість аудіотрансляцій оголошень.
Усі охочі можуть долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання, розмістивши диджитал-оголошення на рекламних носіях у Києві та інших містах України.
Макети різного формату можна завантажити за посиланням.