Увечері в суботу, 25 липня, мер Києва Віталій Кличко прогулювався по центру і на вулиці Стрілецькій натрапив на двох молодих людей, які, за його словами, розмальовували будівлю.

Про це Кличко розповів на своїй сторінці в Facebook, додавши відповідне відео розмови з хлопцями.

Друзі! Пізно ввечері вчора прогулювався центром Києва. Подивився, як гарно оновили вулицю Івана Франка, вийшов на Ярославів вал, Золотоворітську, що теж нещодавно відремонтували. Оглянув прилеглі вулиці, де плануємо роботи. І тут на вулиці Стрілецькій натрапив на двох хлопців, що виписували графіті на стіні одного з будинків. Поки проводив виховну бесіду і викликав поліцію, в одного з "художників" здали нерви і він втік. Другого передав поліції. На відео – обидва молодики, так що, знайдемо і втікача.Давайте любити і берегти своє місто! І примножувати його красу, а не паплюжити.

Опубліковано Віталієм Кличком Субота, 25 липня 2020 р.

«Пізно ввечері вчора прогулювався центром Києва. Подивився, як гарно оновили вулицю Івана Франка, вийшов на Ярославів вал, Золотоворітську, що теж нещодавно відремонтували. Оглянув прилеглі вулиці, де плануємо роботи. І тут на вулиці Стрілецькій натрапив на двох хлопців, що виписували графіті на стіні одного з будинків», — йдеться в повідомленні Кличка.

Проте на відео молоді люди в розмові сказали, що вони не малювали графіті, а наклеювали на стіну картинку.

За його словами, поки він проводив з вандалами виховну бесіду, один із них не витримав та втік. Другого мер передав поліції, яка прибула на місце події.

«На відео —  обидва молодики, так що, знайдемо і втікача. Давайте любити і берегти своє місто! І примножувати його красу, а не паплюжити», — зауважив голова столиці.
За «художників» одразу вступився Сергій Бондар, керівник підрозділу Муніципальної Варти, також відомий як член ультраправої організації «С14».
Відповідь він опублікував на своїй сторінці в Facebook, попросивши мера подивитись на ситуацію «під іншим кутом».
В своєму пості Сергій Бондар зазначив, що «один [з «художників»] пройшов війну. Інший – Синиця Ярослав. Поранений на Майдані.
«На Ярослава складено адмін-протокол. В той час, коли варто було б подарувати хлопцям по три відра фарби. Комунальники відверто не справляються. Самий час на рівні мера посприяти волонтерам, які чистять наше місто від наркоманії та деструктиву, — йдеться в повідомленні.
Також варто зазначити, що мер столиці протягом розмови не згадує про зміст графіті — фразу White Lives Matter. Ця фраза використовується як відповідь прихильників білого супремасизму на лозунг  Black Lives Matter, що особливо актуалізувалась після антирасистських протестів в Америці, спричинених вбивством Джорда Флойда.
До того ж окрім фрази на графіті також можна побачити «кельтський хрест» — один з найпопулярніших символів серед прихильників білого супремасизму. Причиною такої популярності є використання кельтського хреста норвезькими нацистами під час Другої світової війни.

Нагадаємо, на Троєщині вандали поскидали з парковки 15 велосипедів, завдавши шкоди на 25 тисяч гривень.

Фото: Telegram-канал Віталія Кличка